Սկրիպալի սպանությունը կարող էր ձեռնտու լինել Բրիտանիային․ Լավրով
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի խոսքերով ՌԴ Գլխավոր հետախուզական վարչության նախկին գնդապետ Սերգեյ Սկրիպալի և նրա դստեր սպանությունը կարող էր ձեռնտու լինել բրիտանական հատուկ ծառայություններին և իշխանություններին, որոնք բարդ իրավիճակում են հայտնվել Brexit-ի պատճառով։ Այդ մասին Ս․Լավրովը հայտարարել է այսօր Մոսկվայում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Ուրիշ բացատրություններ էլ կան, դրանց մասին փորձագետներն էլ են խոսում։ Նրանք նշում են, որ դա կարող է ձեռնտու լինել բրիտանական հատուկ ծառայություններին, որոնք հայտնի են սպանության թույլտվությամբ գործելու իրենց ունակություններով»,- ասել է Լավրովը, հայտնում է Interfax-ը։
Բացի այդ, նրա խոսքերով, դա կարող է ձեռնտու լինել նաև բրիտանական իշխանություններին, «որոնք բարդ իրավիճակում են հայտնվել՝ չկատարելով իրենց ընտրողներին տված խոստումները այն պայմանների վերաբերյալ, որոնք պարտավորվել էին ապահովել Brexit-ի ընթացքում»։

Lavrov: Skripal Poisoning Could Be Beneficial To The British Special Services
Commenting on the recent diplomatic standoff between some Western countries and Moscow over the Skripal case, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov went on by hinting what forces could benefit from Skripal poisoning.
Sergei Lavrov told a press conference there were "other explanations" over who may have targeted the former Russian double agent in Salisbury.
"Experts tell us that it may well be beneficial to the British special services, who are known for their ability to act with license to kill," he said, reports The Independent.
"It could be beneficial to the British government, which has found itself in a difficult situation, unable to fulfil promises they made about conditions of Brexit."