Թրամփը և Նաթանյահուն քննարկել են Մերձավոր Արեւելքում Իրանի ազդեցությանը հակազդելու միջոցները
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի հետ, որի ընթացքում նրանք քննարկել են Մերձավոր Արևելքում Իրանի ազդեցությանը հակազդելու միջոցները, ասված Է Սպիտակ տան հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է «ՌԻԱ» գործակալությունը:
«Նախագահ Թրամփը հավաստել Է ԱՄՆ-ի հանձնառությունը՝ ապահովելու Իսրայելի անվտանգությունը, և երկու ղեկավարները պայմանավորվել են շարունակել իրենց սերտ համագործակցությունը՝ Իրանի կործանարար ազդեցությանը և նրա ապակայունացնող գործողություններին հակազդելու գործում»,- նշվում է փաստաթղթում:
Հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստին ընդառաջ, որի թեման լինելու է իրավիճակը Մերձավոր Արևելքի:

Трамп и Нетаньяху обсудили противодействие влиянию Ирана на Ближнем Востоке
Президент США Дональд Трамп обсудил по телефону с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху противодействие влиянию Ирана на Ближнем Востоке, говорится в сообщении Белого дома, передает агентство ''РИА''.
"Президент Трамп подтвердил приверженность США к безопасности Израиля, и два лидера договорились продолжать их тесную координацию в противостоянии пагубному влиянию Ирана и его дестабилизирующим действиям", - говорится в документе.
Звонок состоялся в преддверии заседания Совбеза ООН, темой которого станет ситуация на Ближнем Востоке.