ԵՄ արտգործնախարարները ապրիլի 16-ին նորից կքննարկեն Սկրիպալի դեպքը
ԵՄ արտգործնախարարները ապրիլի 16-ին նորից կքննարկեն Սկրիպալի դեպքը: Հանդիպման երկրորդ առանցքային թեման կլինի Սիրիայի իրավիճակը:
«ԱԳ նախարարները կարծիքներ կփոխանակեն Ռուսաստանի վերաբերյալ: Նրանք կքննարկեն Սոլսբերիում հարձակումնից հետո իրադարձությունների վերջին զարգացումը: Նրանք կքննարկեն մարտի 22-23-ին (ԵՄ գագաթնաժողովում) ԵՄ մեջ մտնող եւ չմտնող մի շարք երկրներից ռուսաստանցի դիվանագետների արտաքսման մասին Եվրոպական խորհրդի որոշումից հետո իրավիճակի զարգացումը»,- նշված է փաստաթղթում:
Սիրիայի հարցով նախարարները կքննարկեն այս երկրում հումանիտար եւ քաղաքական իրավիճակը եւ կլսեն ԵՄ ԱԳ ու անվտանգության քաղաքականության գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինիի զեկույցը Սիրիայի գնության դոնորների համաժողովի նախապատրաստման մասին, որը տեղի կունենա Բրյուսելում ապրիլի 24-25-ը:

EU Ministers will Revisit Skripal's Case on April 16
The European Union foreign ministers will revisit the Skripal's case, as well as consequences of mutual expulsions of diplomats, the EU Council noted.
The situation in Syria will become the second key subject of the meeting which will be held in Luxembourg on April 16, TASS reported.
"Foreign ministers will exchange views on Russia. They will discuss the latest developments in the aftermath of the Salisbury attack and as a follow-up to the European Council of 22-23 March, including the expulsion of Russian diplomats from a number of EU and non-EU countries," the statement reads.