Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել համաբանակային կոնֆերանս
Ապրիլի 11-ին Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել «Զորամասի հրամանատարի անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների (ԱՀՏԱ) գծով տեղակալի աշխատանքը՝ մարտի բարոյահոգեբանական ապահովման, (ԲՀԱ) պլանավորման, անձնակազմի ուսումնադաստիարակչական գործընթացի կազմակերպման գործում: Հիմնախնդիրներ և լուծման ուղիներ» թեմայով համաբանակային կոնֆերանս, հաղորդում է «Արցախպրես»-ը:
Կոնֆերանսին   ներկա  էին   զինվորականներ,  հոգևոր   սպասավորներ,    հասարակական  կազմակերպության    անդամներ,  ԶԼՄ-ների  ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման  ընթացքում  ՊԲ  ԱՀՏԱ   գծով    սպաները  հանդես  են  եկել  մարտի  բարոյահոգեբանական  ապահովման  պլանավորումը  պետական  կառույցների  հետ  փոխգործակցության,  տեղեկատվական-դաստիարակչական, հոգեբանական, սոցիալ-իրավական, մշակութաժամանցային,   ռազմատեղեկատվական   աշխատանքների   կազմակերպման  և  հակառակորդի տեղեկատվական-հոգեբանական  ազդեցությունից  անձնակազմի   պաշտպանության  կազմակերպման    մասին  ելույթներով:

В Арцахе прошла общеармейская конференция
11 апреля, в Степанакерте состоялась общеармейская конференция посвященная теме работы заместителя главнокомандующего по работе с личным составом, планирования психологической помощи населению, процесса обучения персонала, проблемы и пути решения, сообщает Artsakhpress.
На конференции присутствовали солдаты, служители церкви, члены общественных организаций, средства массовой информации.
В ходе мероприятия сотрудники Министерства обороны по работе с личным составом выступили с докладом о планировании совместной работы с государственными учреждениями по психологической помощи населению, об организации информационно-образовательной, психологической, социально-правовой, культурной и географической информационной деятельности и защиты личного состава от информационно-психологического воздействия противника.