Երևանի քաղաքապետը շնորհավորել է եզդիական համայնքին Նոր տարվա առթիվ
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ եզդիների Նոր տարվա` Տաուսի Մալակի այդի (Տաուսի Մալակ հրեշտակի տոնի) առթիվ:
Դարեր շարունակ ապրելով հայերի հետ կողք կողքի և այսօր էլ լինելով ամենակուռ ու գործունյա համայնքներից մեկը, դուք ձեր ուրույն ավանդն եք բերում քաղաքամայր Երևանի զարգացման գործում: Մեր ժողովուրդները, համատեղ, բազում փորձությունների միջով են անցնել, կիսել են մեկմեկու թե՛ տխրությունը, և թե՛ հաջողությունները՝ վերահաստատելով, որ մեր երկու ժողովուրդների բարեկամությունն ի սկզբանե եղել ու մնում է անկեղծ և անշահախնդիր: Բազմիցս եք ապացուցել, որ հայաստանաբնակ եզդիների համար Հայաստանն իսկապես հարազատ տուն է, որի հզորացման ու շենացման գործում շարունակում եք ունենալ ձեր ուրույն ներդրումը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով տոնի առթիվ՝ բարեկեցություն եմ մաղթում ձեր ընտանիքներին, նաև ամենայն բարիք՝ եզդիական ողջ համայնքին»:

Yerevan Mayor Taron Margaryan Congratulated the New Year of the Yezidis
Yerevan Mayor Taron Margaryan’s congratulated  the New Year of the Yezidis, official page of Yerevan Municipality reports.
"Dear representatives of the Yezidi community,
I cordially congratulate you on the Yezidi New Year-Taus Malak.
For centuries living side by side with Armenians and today being one of the most active and strong communities, you bring your special contribution to the development of the capital city Yerevan. Together our nations have overcome numerous hardships, shared each others’ sorrows and success proving that the friendship between our two peoples has always been sincere and unselfish. You have proven many times that the Yezidis living in Armenia consider it to be their home and you carry on contributing to its strengthening and flourishing.
Congratulating you on the holiday I wish welfare to your families and all the best to the whole Yezidi community."