Թրամփը հայտնել է Կիմ Չեն Ինի հետ հանդիպման ժամանակը և հավանական վայրը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ծրագրում է Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինի հետ հանդիպել առաջիկա շաբաթվա ընթացքում, հայտնում է Reuters-ը:
«Ես կհանդիպեմ Կիմ Չեն Ինի հետ առաջիկա շաբաթվա մեջ, որպեսզի քննարկեմ Կորեական թերակղզու ապամիջուկայնացումը: Հուսով եմ, որ այդ հանդիպումը կլինի հաջող և մենք սպասում ենք դրան», - ասել է Թրամփը՝ հավելելով, որ եթե հասկանա, որ հանդիպումն արդյունավետ չէ, կլքի այն:
Թրամփի և Կիմ Չեն Ինի հանդիպման հավանական վայրերի շարքում են Պրահան, Վարշավան, Ստոկհոլմը, Օսլոն, Ժնևը, Բանկոկը, Ուլան-Բատորը և Սինգապուրը: Նշվում է, որ բացառված է հանդիպման անցկացումը Հարավային և Հյուսիսային Կորեաներում և Չինաստանում:

Трамп назвал примерное время и место встречи с Ким Чен Ыном
Президент США Дональд Трамп заявил, что планирует встретиться с лидером КНДР Ким Чен Ыном в предстоящие недели, сообщает Корреспондент со ссылкой на Reuters.
"Я встречусь с Ким Чен Ыном в предстоящие недели, чтобы обсудить денуклеаризацию Корейского полуострова. Надеюсь, что эта встреча будет успешной и мы ждем ее", – сказал американский президент.
При этом Трамп отметил, что покинет встречу с Ким Чен Ыном, если поймет, что она не плодотворна.
В список возможных локаций для встречи попали Прага, Варшава, Хельсинки, Стокгольм, Осло и Женева, а также Бангкок, Улан-Батор или Сингапур. Отмечается, что выбор в качестве места для переговоров города в КНДР или Южной Корее, а также в Китае, полностью исключается.