Արցախի նախագահն ԱԺ նիստում ներկայացրել է 2018 թվականի ծրագրերը
Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 19-ին ամենամյա հաղորդմամբ հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նիստում, որտեղ ներկայացրել է 2017 թվականի գործունեության արդյունքները եւ 2018 թվականի ծրագրերը:
Նախագահը հատուկ կանգ է առել պաշտպանության, արտաքին քաղաքականության, սոցիալ-տնտեսական, դատաիրավական եւ պետական կառավարման ոլորտների վրա:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ կատարված է մեծ աշխատանք, եւ արդյունքները տեսանելի են, ավելացնելով, որ միեւնույն ժամանակ շատ են նաեւ անելիքները:
«Ծավալուն ծրագրեր են իրականացվելու տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտներում: Հիմնական շեշտը դրվելու է տնտեսության մրցունակության եւ մի շարք ոլորտներում ինքնաբավության մակարդակի բարձրացման, ներդրումների համար գրավիչ պայմանների ստեղծման, վարչարարության հնարավորինս կրճատման ու պարզեցման, թափանցիկության աստիճանի բարձրացման վրա»,- ընդգծել է Բակո Սահակյանը՝ հավելելով, որ ընթացիկ տարում նախատեսված ծրագրերի իրականացումից է մեծապես կախված սահմանված նշաձողերին հասնելը:
Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ կհաջողվի կյանքի կոչել նախանշված ծրագրերը, որովհետեւ մեր ժողովուրդն ի վիճակի է լուծել ցանկացած խնդիր, շեշտելով, որ այս գործում ակնկալում է իշխանության բոլոր թեւերի ու տարբեր կառույցների սերտ փոխգործակցություն, համակարգված եւ արհեստավարժ աշխատանք:

Президент Арцаха представил в Национальном Собрании программу на 2018 год
19 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян выступил в Национальном Собрании Республики Арцах с ежегодным посланием, в котором представил результаты деятельности 2017 года и программы на 2018 год.
Президент особо остановился на оборонной, внешнеполитической, социально-экономической, судебно-правовой сферах и системе государственного управления.
Глава государства отметил, что проделана большая работа и очевидны результаты, добавив при этом, что многое еще предстоит сделать.
"Будут реализованы масштабные программы практически во всех отраслях экономики. Основной упор будет сделан на повышение конкурентоспособности экономики и уровня самодостаточности в ряде сфер, создание привлекательных условий для инвестиций, сокращение и упрощение администрирования, повышение степени прозрачности", - подчеркнул Бако Саакян, добавив, что от осуществления намеченных в текущем году программ во многом зависит достижение поставленных целей.
Президент выразил уверенность, что удастся осуществить намеченные программы, поскольку народ в состоянии решить любую задачу, подчеркнув при этом, что рассчитывает на тесное сотрудничество, скоординированную и профессиональную работу всех ветвей власти и разных структур.