Արցախի նախագահն ԱԺ նիստում ներկայացրել է 2018 թվականի ծրագրերը
Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 19-ին ամենամյա հաղորդմամբ հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նիստում, որտեղ ներկայացրել է 2017 թվականի գործունեության արդյունքները եւ 2018 թվականի ծրագրերը:
Նախագահը հատուկ կանգ է առել պաշտպանության, արտաքին քաղաքականության, սոցիալ-տնտեսական, դատաիրավական եւ պետական կառավարման ոլորտների վրա:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ կատարված է մեծ աշխատանք, եւ արդյունքները տեսանելի են, ավելացնելով, որ միեւնույն ժամանակ շատ են նաեւ անելիքները:
«Ծավալուն ծրագրեր են իրականացվելու տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտներում: Հիմնական շեշտը դրվելու է տնտեսության մրցունակության եւ մի շարք ոլորտներում ինքնաբավության մակարդակի բարձրացման, ներդրումների համար գրավիչ պայմանների ստեղծման, վարչարարության հնարավորինս կրճատման ու պարզեցման, թափանցիկության աստիճանի բարձրացման վրա»,- ընդգծել է Բակո Սահակյանը՝ հավելելով, որ ընթացիկ տարում նախատեսված ծրագրերի իրականացումից է մեծապես կախված սահմանված նշաձողերին հասնելը:
Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ կհաջողվի կյանքի կոչել նախանշված ծրագրերը, որովհետեւ մեր ժողովուրդն ի վիճակի է լուծել ցանկացած խնդիր, շեշտելով, որ այս գործում ակնկալում է իշխանության բոլոր թեւերի ու տարբեր կառույցների սերտ փոխգործակցություն, համակարգված եւ արհեստավարժ աշխատանք:

Artsakh President: Attractive Conditions for Investment Should Be Created
On 19 April President Bako Sahakyan made an annual statement at the sitting of the National Assembly of the Artsakh Republic introducing the results of activities carried out in 2017 and plans for 2018, official page of Artsakh President reports.
The President put a special emphasis on defense, foreign policy, social-economic, judiciary and public administration spheres.
The Head of the State mentioned that a great work with visible results had been done, adding that at the same time that much should be done too.
"Extensive projects will be implemented in almost all the sectors of the economy. The key emphasis will be placed on enhancing economic competitiveness and self-sufficiency level in a number of spheres, creating attractive conditions for investments, reducing and simplifying administration, increasing transparency," highlighted Bako Sahakyan adding that achieving the set targets to a great extent depended on the efficient implementation of the planned programs in the current year.
The President expressed conviction that the country would succeed in implementing the planned programs because our people are capable of solving any problem, stressing close cooperation between all the branches of the power and various structures, systematic and professional work.