Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահի և իր միջև տեղի ունեցած խոսակցությունը. Արմեն Սարգսյանի օգնական
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և իր միջև տեղի ունեցած խոսակցությունը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել է նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Նա  նշել է, որ երեկ՝ ապրիլի 21-ի երեկոյան ՀՀ նախագահը հրապարակ էր գնացել բանակցությունների հնարավորություն ստեղծելու նպատակով. «Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել էր իր օրակարգը: Նախագահը հայտնել էր, որ վարչապետն ունի իր օրակարգը, իսկ մնացածը պետք է քննարկվեր բանակցությունների ընթացքում: Ի վերջո, սա է ցանկացած բանակցության իմաստը՝ լսել մեկմեկու և փորձել գտնել հնարավոր ընդունելին: Նիկոլ Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել Նախագահի և իր միջև տեղի ունեցած խոսակցությունը», - ասել է Պետրոսյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀ նախագահը ափսոսանք է հայտնում, որ բանակցությունները չշարունակվեցին, որոնք կարող էին հանգեցնել իրավիճակի լարվածության թուլացման:

After the Saturday evening meeting with President Armen Sarkissian in Republic Square of Yerevan, opposition MP Nikol Pashinyan has presented their conversation inaccurately to the media and his followers, Mr. Sarkissian's aide Hasmik Petrosyan told News.am.
Petrosyan said the President had gone to Republic Square yesterday with the purpose of creating a chance for negotiations.
"Nikol Pashinyan had presented his agenda. The President had said that the Prime Minister has his agenda, while the rest should've been discussed during negotiations. After all, this is the meaning of any negotiation - to hear one another and try to find the possible acceptable [option]. Nikol Pashinyan did not accurately present the conversation between himself and the President," Petrosyan said.
The President expressed regret that the talks didn't resume, which could've de-escalated the situation, she said.