Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահի և իր միջև տեղի ունեցած խոսակցությունը. Արմեն Սարգսյանի օգնական
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և իր միջև տեղի ունեցած խոսակցությունը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել է նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Նա  նշել է, որ երեկ՝ ապրիլի 21-ի երեկոյան ՀՀ նախագահը հրապարակ էր գնացել բանակցությունների հնարավորություն ստեղծելու նպատակով. «Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել էր իր օրակարգը: Նախագահը հայտնել էր, որ վարչապետն ունի իր օրակարգը, իսկ մնացածը պետք է քննարկվեր բանակցությունների ընթացքում: Ի վերջո, սա է ցանկացած բանակցության իմաստը՝ լսել մեկմեկու և փորձել գտնել հնարավոր ընդունելին: Նիկոլ Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել Նախագահի և իր միջև տեղի ունեցած խոսակցությունը», - ասել է Պետրոսյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀ նախագահը ափսոսանք է հայտնում, որ բանակցությունները չշարունակվեցին, որոնք կարող էին հանգեցնել իրավիճակի լարվածության թուլացման:

Пашинян неточно передал разговор с президентом: помощник Армена Саркисяна
Никол Пашинян неточно передал разговор с  президентом Арменом Саркисяном. Как передает NEWS.am, об этом заявила помощник Армена Саркисяна Асмик Петросян.
Она сказала, что вчера вечером, 21 апреля, президент Республики Армения отправился на площадь для того, чтобы создать возможность для переговоров.
"Никол Пашинян представил свою повестку. Президент заявил, что премьер-министр имеет свою повестку, а остальные вопросы должны обсуждаться в рамках переговоров. В конце концов, смысл любых переговоров - выслушать друг друга и найти возможное приемлемое решение. Никол Пашинян неточно передал разговор с президентом", - сказала Петросян.
По ее словам, президент РА сожалеет, что переговоры, которые могли бы привести к ослаблению напряженности, не продолжились.
Напомним: утром 22 апреля в ереванской гостинице Marriott Armenia произошла короткая встреча между Николом Пашиняном и премьер-министром Армении Сержем Саргсяном. Опозиционный депутат заявил, что готов обсуждать вопрос отставки армянского премьера. Серж Саргсян заявил, что это ультиматум и шантаж государства.