ՀՀ նախագահը խորհրդակցություններ է սկսում խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ հայտարարելով, որ ապրիլի 25-ից սկսում է խորհրդակցություններ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու երկրում ստեղծված վիճակը և դրանից դուրս գալու ուղիները: Հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է.
ԵրեկԱպրիլի 24-ինմեր ողջ ժողովուրդըհամաշխարհային հանրության հետ միասինոգեկոչեց մեր Սուրբ նահատակների հիշատակը՝ դրսևորելով ազգային համերաշխության և միասնության օրինակ:
Այսօր նույնպեսառավել քան երբևէմենք պետք է լինենք միասնական և համախումբ:
Քաղաքացիական շարժումըորի մեջ ներգրավված է հատկապես երիտասարդությունընոր հնարավորություններ է բացում Հայաստանի քաղաքական կյանքի առողջացման և ժողովրդավարության խորացման ուղղությամբԱյն կբարձրացնի Հայաստանի և հայ ժողովրդի հեղինակությունն աշխարհումեթե մենք կարողանանք ճիշտ և կշռադատված լուծումներ գտնել:
Այդ իմաստով չափազանց կարևոր է կողմերի միջև երկխոսության մեկնարկըԾանոթ եմ այսօր առավոտյան նախատեսված բանակցությունները դադարեցնելու մասին քաղաքացիական շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի և վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն կարապետյանի հայտարարություններին և արտահայտված դիրքորոշումներին:
Ափսոսանք եմ հայտնումոր բանակցությունները ընդհատվել են:
Երկիրը և մեր երիտասարդ ժողովրդավարությունը գտնվում են լուրջ քննության առջև:
Մտահոգ ստեղծված դրությամբ՝ այսօրվանից սկսում եմ խորհրդակցություններ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու երկրում ստեղծված վիճակը և դրանից դուրս գալու ուղիները:

Today Also, More Than Ever, We Must be United: Armen Sarkissian
President of Armenia Armen Sarkissian has released a statement, saying that he is starting consultations from April 25 with representatives of parliamentary and extra-parliamentary forces to discuss the situation in Armenia and ways for solutions, Armenpress reports.
Yesterday, on April 24, all our people, together with the global community, commemorated the memory of our holy martyrs, displaying an example of national solidarity and unity.
Today also, more than ever, we must be united.
The civil movement, which involves mostly the youth, opens new opportunities in the direction of Recuperation of Armenia’s political life and deepening of democracy. It will elevate the reputation of Armenia and the Armenian people in the world, if we will be able to find correct and measured solutions.
In this regard the launch of dialogue between the sides is highly important. I am aware of the statements and stances of civil movement leader Nikol Pashinyan and acting Prime Minister Karen Karapetyan about the suspension of the negotiations which were planned for this morning.
I express regret that the negotiations have been interrupted.
The country and our young democracy stand before a serious trial.
Being concerned about the situation, from today I am beginning consultations with representatives of parliamentary and extra-parliamentary forces to discuss the situation in our country and ways for finding solutions.
I hope that through joint efforts we will succeed in finding possible settlement paths in a spirit of mutual understanding," the president said.