ՀՀ նախագահը խորհրդակցություններ է սկսում խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ հայտարարելով, որ ապրիլի 25-ից սկսում է խորհրդակցություններ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու երկրում ստեղծված վիճակը և դրանից դուրս գալու ուղիները: Հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է.
ԵրեկԱպրիլի 24-ինմեր ողջ ժողովուրդըհամաշխարհային հանրության հետ միասինոգեկոչեց մեր Սուրբ նահատակների հիշատակը՝ դրսևորելով ազգային համերաշխության և միասնության օրինակ:
Այսօր նույնպեսառավել քան երբևէմենք պետք է լինենք միասնական և համախումբ:
Քաղաքացիական շարժումըորի մեջ ներգրավված է հատկապես երիտասարդությունընոր հնարավորություններ է բացում Հայաստանի քաղաքական կյանքի առողջացման և ժողովրդավարության խորացման ուղղությամբԱյն կբարձրացնի Հայաստանի և հայ ժողովրդի հեղինակությունն աշխարհումեթե մենք կարողանանք ճիշտ և կշռադատված լուծումներ գտնել:
Այդ իմաստով չափազանց կարևոր է կողմերի միջև երկխոսության մեկնարկըԾանոթ եմ այսօր առավոտյան նախատեսված բանակցությունները դադարեցնելու մասին քաղաքացիական շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի և վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն կարապետյանի հայտարարություններին և արտահայտված դիրքորոշումներին:
Ափսոսանք եմ հայտնումոր բանակցությունները ընդհատվել են:
Երկիրը և մեր երիտասարդ ժողովրդավարությունը գտնվում են լուրջ քննության առջև:
Մտահոգ ստեղծված դրությամբ՝ այսօրվանից սկսում եմ խորհրդակցություններ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու երկրում ստեղծված վիճակը և դրանից դուրս գալու ուղիները:

Сегодня – более чем когда либо - мы должны быть сплочены и едины: президент Армении
Президент Армении Армен Саргсян выступил с заявлением, объявив, что начинает 25-го апреля совещания с представителями парламентских и внепарламентских сил, чтобы обсудить создавшееся в стране положение и пути выхода из него. Как передает ''Арменпресс''  от этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
''Дорогие соотечесывенники,
Вчера - 24-го апреля, наш народ вместе с международным сообществом, помянули наших святых мучеников, показав пример солидарности и сплоченности народа.
Сегодня – более чем когда либо, мы должны быть сплочены и едины.
Гражданское движение, в которое вовлечены молодые люди, открывает перед Арменией новые возможности для оздоровления политической жизни Армении и углубления демократии. Если мы сможем найти правильные и взвешенные решения, это повысит международный авторитет Армении.
В этом смысле важно начать диалог между сторонами. Я знаком с заявлениями Никола Пашиняна и и.о.премьер-министра Карена Карапетяна и их позициями о прекращении переговоров.
С сожалением заявляю, что переговоры прерваны. Страна и наша молодая демократия находятся перед серьезным экзаменом.
Будучи озабоченным создавшимся положением, с сегодняшнего дня я начинаю совещания с представителями парламентских и внепарламентских сил, чтобы обсудить создавшееся в стране положение и пути выхода из него.
Надеюсь, что совместными усилиями нам удастся найти пути разрешения создавшегося положения путем взаимопонимания''.