Թրամփ, դու ոչինչ չգիտես քաղաքականության և օրենքների մասին. Ռոուհանի
ԱՄՆ կառավարությունը զբաղվում է արաբական աշխարհը «թալանելով», ուստի ամերիկացիները պետք է հեռանան տարածաշրջանից: Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին չորեքշաբթի օրը, հաղորդում է NEWS.am- ը:
«Ոմանք կարծում են, որ Սպիտակ տունը տարբեր որոշումներ է կայացնում Մերձավոր Արևելքի ճակատագրի վերաբերյալ, փաստորեն, Արևմուտքը ցանկանում է թալանել արաբական աշխարհի ռեսուրսները», - ասել է Ռոուհանին:
«Դու ոչինչ չգիտես քաղաքականության և օրենքների մասին», - Al Manar հեռուստաալիքը ներկայացրել է Ռոհանիի խոսքն ուղղված ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
Իսլամական Հանրապետության նախագահի կարծիքով՝ «ԱՄՆ-ի զինվորականները ֆինանսավորման աղբյուրներ են փնտրում Սիրիայում մնալու համար», իսկ «Վաշինգտոնի հեռացումը տարածաշրջանից կվերականգնի կայունությունն ու անվտանգությունը»:

Ты ничего не знаешь о политике и законах: Роухани - Трампу
Правительство США занимается "разграблением ресурсов" арабского мира, поэтому американцы должны покинуть регион. Об этом заявил в среду президент Ирана Хасан Роухани, передает ТАСС.
"Некоторые полагают, что Белый дом принимает разные решения, касающиеся судьбы Ближнего Востока. На самом деле Запад хочет разграбить ресурсы арабского мира", - сказал Роухани.
По его мнению, западные страны "никогда не обеспечивали безопасность в регионе". Он обратил внимание на "опустошенный Афганистан, агрессию против Ирака, господство терроризма в ближневосточных государствах".
"Ты ничего не знаешь о политике и законах", - приводит телеканал Al Manar слова Роухани, адресованные президенту США Дональду Трампу. По мнению президента Исламской Республики, "американские военные ищут источники финансирования для пребывания в Сирии", а "уход Вашингтона из региона восстановит стабильность и безопасность".