Թրամփը Բիլլ Գեյթսին պաշտոն է առաջարկել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Microsoft ընկերության հիմնադիր Բիլլ Գեյթսին առաջարկել է զբաղեցնել ԱՄՆ նախագահի՝ գիտության հարցերով խորհրդականի պաշտոնը, որը թափուր է 2017 թվականի հունվարից, սակայն Գեյթսը հրաժարվել է: Այս մասին նա ասել է Statnews-ի հետ հարցազրույցում։
Նա նշել է, որ նախագահի հետ քննարկել է գրիպի դեմ պատվաստանյութի մշակումը, որի համար Գեյթսը մտադրվել էր 12 մլն դոլար նվիրաբերել։ Քննարկման ժամանակ հարց է առաջացրել թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու մասին, սակայն Գեյթսը մերժել է այդ առաջարկը պատճառաբանելով, որ դա իր ժամանակի լավագույն կիրառումը չի լինելու:

Трамп предложил Биллу Гейтсу стать советником по науке
Президент США Дональд Трамп предложил Биллу Гейтсу занять пост советника по науке, который остается вакантным с января 2017 года. Однако основатель компании Microsoft отказался. Об этом Гейтс рассказал в интервью изданию Statnews, передает Корреспондент.
По его словам, на встрече с Трампом разговор шел о разработке универсальной вакцины от гриппа. Ранее Гейтс заявил, что пожертвует на это 12 миллионов долларов.
В ходе общения возник вопрос о вакантной позиции советника по науке.
"Он спросил, не хочу ли я быть советником по науке", - рассказывает Гейтс. По его словам, он отклонил предложение, сказав, что "это будет не лучшим использованием его времени".