Գերմանիայի Ֆրայբուրգ քաղաքում քաղաքապետի ընտրությունների հաղթողի քիթը կոտրել են
Գերմանիայի հարավ-արևմտյան Ֆրայբուրգ քաղաքում քաղաքապետի ընտրությունների հաղթող քիթը և մի քանի ատամները կոտրել են, փոխանցում է NEWS.am-ը՝ հղվելով BBC-ին:
Ընտրություններում անկախ թեկնածու Մարտին Հոլնը կողմնակիցների հետ հաղթանակն էր նշում, երբ նրան է մոտեցել մի անծանոթ տղամարդ և հարվածել դեմքին:
Հարձակվողին ձերբակալել են: Քննության տեղեկություններով՝ հարձակումը պայմանավորված չէ տղամարդու քաղաքական հայացքներով: Նշվում է, որ նրա մոտ նկատվել են հոգեկան հիվանդության նշաններ:
Մարտին Հոլնին հաջողվել է ընտրություններում շրջանցել Դիթեր Սալոմոնին, որը մինչ այդ 16 տարի քաղաքի ղեկավարն էր:

В немецком Фрайбурге победителю выборов мэра сломали нос
В городе Фрайбург на юго-западе Германии победителю выборов мэра сломали нос и выбили несколько зубов, сообщает Gazeta.ru, ссылаясь на ''Би-би-си''.
Независимый кандидат на выборах Мартин Хольн отмечал победу вместе с соратниками, когда к нему подошел неизвестный мужчина и ударил Хольна.
Нападавший был задержан. По информации следствия, нападение не было обусловлено политическими взглядами мужчины. Отмечается, что у него наблюдались признаки психической болезни.
Мартину Хольну в ходе выборов удалось обойти Дитера Саломона, который до этого был главой города 16 лет.