Ադրբեջանի նախագահին կատարյալ ձախողում է սպասվում. Տիգրան Բալայան
Ադրբեջանի նախագահին կատարյալ ձախողում է սպասվում։ Այս մասին NEWS.am–ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը՝ մեկնաբանելով Իլհամ Ալիևի հերթական ագրեսիվ հայտարարությունը։
«Խորհրդանշական է, որ հարևան երկրի բռնապետը այս հայտարարությունն արել է մի մարդուն նվիրված միջացառմանը, որը ևս այդպես մտածեց և ձախողվեց։ Այդպիսի ճակատագիր է սպասվում նաև նրա որդուն։ Հայրը բավական իմաստուն գտնվեց ժամանակին կանգ առնելով՝ հրադադար խնդրելով։ Ադրբեջանի ժողովրդին մնում է հուսալ, որ այդ իմաստությունը, գոնե դրա մի մասը, ժառանգաբար փոխանցված կլինի»,–նշել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակը։
Հանդես գալով Հեյդար Ալիևի 95-ամյա տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը՝ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանն ու ադրբեջանցի ժողովուրդը երբեք թույլ չեն տա երկրորդ հայկական պետության ստեղծումը։

Tigran Balayan, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Armenia commented on the latest aggressive statement by Azerbaijani president, Ilham Aliyev.
''It’s symbolic that the dictator of the neighboring country made this statement at an event devoted to a man who also thought like that and failed; such a fate awaits his son, too,'' Balayan said. ''His father was wise enough to stop on time by asking for ceasefire. The people of Azerbaijan will have to hope that this wisdom, at least part of it, would be hereditarily passed on'', Balayan wrote on his microblog in Twitter.
At an event devoted to the 95th birth anniversary of his late father, previous Azerbaijan president Heydar Aliyev, Ilham Aliyev had stated that Azerbaijan and the Azerbaijani people would never permit the establishment of a second Armenian state.