Ադրբեջանի նախագահին կատարյալ ձախողում է սպասվում. Տիգրան Բալայան
Ադրբեջանի նախագահին կատարյալ ձախողում է սպասվում։ Այս մասին NEWS.am–ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը՝ մեկնաբանելով Իլհամ Ալիևի հերթական ագրեսիվ հայտարարությունը։
«Խորհրդանշական է, որ հարևան երկրի բռնապետը այս հայտարարությունն արել է մի մարդուն նվիրված միջացառմանը, որը ևս այդպես մտածեց և ձախողվեց։ Այդպիսի ճակատագիր է սպասվում նաև նրա որդուն։ Հայրը բավական իմաստուն գտնվեց ժամանակին կանգ առնելով՝ հրադադար խնդրելով։ Ադրբեջանի ժողովրդին մնում է հուսալ, որ այդ իմաստությունը, գոնե դրա մի մասը, ժառանգաբար փոխանցված կլինի»,–նշել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակը։
Հանդես գալով Հեյդար Ալիևի 95-ամյա տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը՝ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանն ու ադրբեջանցի ժողովուրդը երբեք թույլ չեն տա երկրորդ հայկական պետության ստեղծումը։

Тигран Балаян: Ильхама Алиева ждет полное фиаско
Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян в своем микроблоге в ''Twitter'' прокомментировал NEWS.am очередное агрессивное заявление Ильхама Алиева.
''Символично, что соседний диктатор сделал это заявление на мероприятии, посвященном человеку, который так же думал и потерпел полное фиаско. Такая же участь ждет и его сына. У отца хватило мудрости вовремя остановиться, просить перемирия. Народ Азербайджана может надеяться, что мудрость, ну хотя бы часть, передается по наследству'', - отметил Тигран Балаян.
Напомним, что выступая на торжественной церемонии, посвященной 95-летнему юбилею со дня рождения Гейдара Алиева, Алиев-младший заявил, что ''азербайджанский народ и государство никогда не позволят создать второе армянское государство''.