Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Հայաստանի դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրներին
Մայիսի 15–ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայաստանի դիվանագիտական դպրոցի տնօրեն, դեսպան Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ ավանդական այցով Արցախ ժամանած դպրոցի ունկնդիրներին։
Հանդիպման ընթացքում Մասիս Մայիլյանը ներկայացրել է  Արցախի դիվանագիտական գործունեության առանձնահատկությունները, ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցչությունների հիմնական գործառույթները: ԱԳՆ ղեկավարը անդրադարձել է նաև Արցախի արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններին՝ մասնավորապես, Արցախի միջազգային ճանաչման և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներին:
Մասիս Մայիլյանը գոհունակությամբ է նշել արտաքին քաղաքականության բնագավառում երկու հայկական պետությունների միջև համագործակցության բարձր մակարդակը՝ ընդգծելով համահայկական նշանակություն ունեցող խնդիրների լուծման գործում համակարգված աշխատանքի կարևորությունը:

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Received Students of the Diplomatic School of Armenia
On May 15, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received students of the Diplomatic School of Armenia, who had arrived in Artsakh on a traditional visit, led by the School Director, Ambassador Vahe Gabriyelian.
During the meeting, Masis Mayilian briefed on the peculiarities of the diplomatic activities of Artsakh, as well as the main functions of the Central Office of the Foreign Ministry and the Permanent Representations of Artsakh in foreign countries. The Foreign Minister also touched upon the priority directions of Artsakh's foreign policy, in particular, the processes of international recognition of Artsakh and peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Artsakh.
Masis Mayilian appreciated the high level of cooperation between the two Armenian states in the foreign policy sphere, stressing the importance of coordinated work in resolving issues of pan-Armenian significance.