ՌԴ ԱԳՆ-ն պատասխանել է պաշտոնական Բաքվին Արցախի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման առնչությամբ
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը պատասխանել է Ադրբեջանի ԱԳՆ կողմից հնչեցված բողոքին այն առնչությամբ, որ ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության ներկայացուցիչների հետ, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ Ռուսաստանի դիրքորոշումը երբեք չի ենթադրել հրաժարվել կոնկրետ միջազգային միջոցառումների մասնակցությունից միայն այն պատճառով, որ այնտեղ կարելի է պատահաբար «դեմ առ դեմ» հանդիպել Ղարաբաղի ներկայացուցիչների հետ», - ասել են ՌԴ արտգործնախարարությունից:
Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունից տեղեկացրել են, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել աբխազական դիվանագիտական ծառայության 25-ամյակի տոնակատարության շրջանակում: Միջոցառմանը հրավիրված են եղել Աբխազիայի օտարերկրյա գործընկերները, այդ թվում և հյուրեր Լեռնային Ղարաբաղից:

Russian MFA Responds to Official Baku in Relation with Meeting with Artsakh's Representatives
The Foreign Ministry of Russia has responded to the complaint of Azerbaijani foreign ministry over the meeting of the Russian foreign ministry representative with the representatives of Artsakh Republic, Armenpress reports.
"Russian position on Nagorno Karabakh never supposed to refuse to participate in concrete international events only for the reason that it's possible to meet "face to face" representatives of Karabakh there", Russian foreign ministry said.
The Russian foreign ministry informed that the meeting took place in the sidelines of the celebration of the 25th anniversary of the diplomatic service of Abkhazia. Abkhazia's foreign partners, including guests from Nagorno Karabakh were invited to participate in the event.