Հպարտ եմ Դիարբեքիրից թեկնածու առաջադրվելու կապակցությամբ. Գարո Փայլան
Թուրքիայի մեջլիսի հայ պատգամավոր Գարո Փայլանն առաջին մեկնաբանությունն է արել խորհրդարանական ընտրություններում քրդամետ Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության կողմից ընտրացուցակում ընդգրկվելու առնչությամբ, փոխանցում է «Արմենպրես»
Նա եռալեզու՝ հայերեն, քրդերեն ու թուրքերեն գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում, որում ասվում է. «Բարև, Տիգրանակերտ: Հպարտ եմ Դիարբեքիրից թեկնածու առաջադրվելու կապակցությամբ»:
Թուրքիայի մեջլիսի հայ պատգամավոր Գարո Փայլանը հունիսի 24-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում կրկին առաջադրվել է Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության կողմից: Ի տարբերություն, սակայն, 2015 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների, որտեղ Փայլանն առաջադրվել էր Ստամբուլում, այս անգամ նրա թեկնածությունը կառաջադրվի Դիարբեքիրում:

Гаро Пайлан։ Горд своим выдвижением кандидатом от Диарбекира
Депутат меджлиса Турции армянского происхождения Гаро Пайлан снова в списке кандидатов от прокурдской Демократической партии народов Турции. На этот раз он выдвигается в Диарбекире.
По этому поводу он сделал запись на своей странице в Facebook на 3 языках – армянском, курдском и турецком, в которой сказано: ''Здравствуй, Тигранакерт! Горд своим выдвижением кандидатом от Диарбекира'', передает ''Арменпресс''.
Как сообщалось ранее, депутат Меджлиса армянского происхождения Гаро Пайлан снова в списке кандидатов от прокурдской Демократической партии народов Турции парламента следующего созыва. На этот раз он выдвигается в Диарбекире.