Պուտին․ Մենք ԱՄՆ ներքին հակասությունների պատանդն ենք
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հույս է հայտնել, որ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին «Ռուսաստանի միջամտության» մասին հետաքննությունը կդադարեցվի ու երկրների միջև հարաբերությունները կզարգանան, փոխանցում է NEWS.am-ը։
«Մենք ԱՄՆ-ի ներքին հակասությունների պատանդն ենք»,- մեջբերում է Պուտինին «Ասոշիեյթիդ փրես» գործակալությունը, որի փոխնախագահը ներկա է գտնվել Ռուսաստանի նախագահի ու միջազգային լրատվական գործակալությունների ղեկավարների հանդիպմանը։
«Ես հույս ունեմ, որ մի օր դա կավարտվի ու ռուս- ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման օբյեկտիվ ահրաժեշտությունը նոր պլան դուրս կգա»,- հայտնել է Պուտինը՝ մեկնաբանելով հատուկ դատախազ Ռոբերտ Մյուլերի հետաքննությունը։

Путин: Мы заложники внутренних распрей в США
Президент России Владимир Путин выразил надежду на прекращение расследования якобы имевшего место вмешательства России в выборы президента США и развитие отношений между странами.
"Мы заложники этих внутренних распрей в США", - приводит слова Путина агентство Ассошиэйтед Пресс, вице-президент которого присутствовал на встрече главы РФ с руководителями международных информационных агентств.
"Я надеюсь, что это однажды закончится и объективная потребность в развитии российско-американских отношений выйдет на первый план", - заявил президент РФ, комментируя расследование спецпрокурора Роберта Мюллера. Слова Путина даются в обратном переводе с английского.