Նախագահ Սարգսյանն այցելել է «Սոֆտ կոնստրակտ» ընկերություն (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
«Սոֆտ կոնստրակտ»-ը գործունեություն է ծավալում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում՝ մասնավորապես, զբաղվում է բազմապրոֆիլ ծրագրավորմամբ: Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում հիմնադրված «Սոֆտկոնստրակտ»-ը ներկայումս գրասենյակներ ունի աշխարհի 14 երկրներում և ավելի քան 500 գործընկեր:
Հանրապետության Նախագահը շրջայց է կատարել ընկերության գրասենյակում՝ ծանոթացել կատարված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին, առաջարկվող ծառայություններին և ընկերության զարգացման ծրագրերին, զրուցել է աշխատակիցների հետ:
Ընկերության ղեկավարները Նախագահ Սարգսյանին ներկայացվել են նաև ծրագրավորման գրասենյակների ընդլայնման համար հիմնանորոգվող նոր մասնաշենքի հնարավորություններն ու զարգացման նախատեսվող ծրագրերը:
Այցի ընթացքում Հանրապետության ղեկավարը ծանոթացել է «Սոֆտկոնստրակտ»-ի երևանյան գրասենյակի հիմնադիրներ «Բադալյան եղբայրներ» ընկերությունների խմբի գործունեության այլ ուղղություններին ևս: Նշվել է, որ խմբի մեջ մտնող ընկերությունները ներկայումս ունեն 3000 աշխատակից և 2018 թվականին նախատեսում են այդ թիվն ավելացնել ևս 300-ով:

Президент Армении Армен Саркисян посетил офис компании "Soft Construct" (фотографии)
Эта компания работает в сфере информационных технологий, в частности, занимается многопрофильным программированием. Основанная в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии "Софтконстракт" в настоящее время имеет офисы в 14 странах мира и более 500 партнеров.
Президент Республики совершил экскурсию по офису компании, ознакомился с осуществлёнными инвестициями, созданными рабочими местами, предлагаемыми услугами и программами развития компании, побеседовал с сотрудниками.
Руководители компании представили президенту Саркисяну также возможности нового корпуса, который находится на капитальном ремонте и будет отведен под офисы, занимающиеся программированием, а также рассказали о планах развития компании.
В ходе визита глава государства ознакомился также с другими направлениями деятельности группы компаний "Братья Бадалян", которые являются основателями ереванского офиса "Софтконстракт". Отмечено, что входящие в группу компании в настоящее время имеют 3000 сотрудников и в 2018 году намечается это число увеличить еще на 300.