Բակո Սահակյանն ընդունել է Ստեփանակերտում ընթացող բողոքի ակցիայի մի խումբ ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 2-ին ընդունել է Ստեփանակերտում ընթացող բողոքի ակցիայի մի խումբ ներկայացուցիչների։
Քննարկվել են նախօրեին մայրաքաղաքում տեղի ունեցած միջադեպին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը ներկաներին հավաստիացրել է, որ իրականացվելու է մանրակրկիտ ու անաչառ հետաքննություն, և մեղավորները պատասխանատվություն են կրելու օրենքով սահմանված կարգով։
Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել նաև Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի և խմբակցությունների ղեկավարների հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են երկրի ներքին կյանքին առնչվող մի շարք հարցեր։ Հատուկ ուշադրության կենտրոնում է եղել նախօրեին մայրաքաղաքում տեղի ունեցած միջադեպը։
Երկուստեք կարևորվել է հանրապետությունում կայունության և օրենքի գերակայության պահպանման անհրաժեշտությունը և ընդգծվել, որ պետք է տեղի ունենա մանրակրկիտ հետաքննություն և մեղավորները պատասխանատվություն կրեն օրենքի սահմաններում։

Президент Арцаха принял представителей акции протеста, проходящей в Степанакерте
2 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу представителей акции протеста, проходящей в Степанакерте.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся инцидента, произошедшего накануне в столице.
Глава государства заверил присутствующих, что будет проведено детальное и беспристрастное расследование, и виновные понесут ответственность в предусмотренном законом порядке.
Бако Саакян также встретился сегодня с председателем Национального Собрания Ашотом Гуляном и руководителями фракций парламента.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней жизни страны. В центре особого внимания был инцидент, произошедший накануне в столице.
Стороны отметили необходимость сохранения стабильности и верховенства закона в республике и подчеркнули, что нужно провести детальное расследование, и виновные должны быть привлечены к ответственности в рамках закона.