Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Կանադայի նախկին խորհրդարանականների միության ղեկավարին
Հունիսի 4-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Կանադայի նախկին խորհրդարանականների միության ղեկավար, Կանադայի Նոր ժողովրդավարական կուսակցության անդամ Դեյվիդ Ուորներին։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը ներկայացրել է Արցախի արտաքին քաղաքական առաջնահերությունները, նշել այլ երկրների հետ Արցախի համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը՝ որպես էական ներդրում տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում։
Մասիս Մայիլյանը նաև անդրադարձել է Արցախում պետականաշինության գործընթացին, պատմել անկախության տարիների ընթացքում հանրապետության առջև ծառացած մարտահրավերների և դրանց հաղթահարման ուղիների մասին։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և Կանադայի Հայ դատի հանձնախմբի քարտուղար Սևակ Փալյանը։

Foreign Minister of the Republic of Artsakh Received Head of the Canadian Association of Former Parliamentarians
On June 4, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received head of the Canadian Association of Former Parliamentarians, member of the New Democratic Party of Canada David Warner.
During the meeting, the Foreign Minister briefed on Artsakh’s foreign policy priorities and noted the importance of expanding the cooperation of Artsakh with other countries as a significant contribution to ensuring stability in the region.
Masis Mayilian also touched upon the state-building process in Artsakh, as well as briefed on the challenges the Republic had faced for the years of independence and on the ways of solving them.
Member of the National Assembly of the Republic of Artsakh Lernik Hovhannisyan and Secretary of the ANC Canada Sevak Palyan also participated in the meeting.