Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Կանադայի նախկին խորհրդարանականների միության ղեկավարին
Հունիսի 4-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Կանադայի նախկին խորհրդարանականների միության ղեկավար, Կանադայի Նոր ժողովրդավարական կուսակցության անդամ Դեյվիդ Ուորներին։
Հանդիպման ընթացքում արտաքին գործերի նախարարը ներկայացրել է Արցախի արտաքին քաղաքական առաջնահերությունները, նշել այլ երկրների հետ Արցախի համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը՝ որպես էական ներդրում տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում։
Մասիս Մայիլյանը նաև անդրադարձել է Արցախում պետականաշինության գործընթացին, պատմել անկախության տարիների ընթացքում հանրապետության առջև ծառացած մարտահրավերների և դրանց հաղթահարման ուղիների մասին։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և Կանադայի Հայ դատի հանձնախմբի քարտուղար Սևակ Փալյանը։

Глава МИД Республики Арцах принял руководителя Ассоциации бывших парламентариев Канады
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян 4 июня принял руководителя Ассоциации бывших парламентариев Канады, члена Новой демократической партии Канады Дэвида Уорнера.
В ходе встречи министр иностранных дел представил внешнеполитические приоритеты Арцаха, отметил важность расширения сотрудничества Арцаха с другими странами в качестве существенного вклада в обеспечении стабильности в регионе.
Масис Маилян также коснулся процесса государственного строительства в Арцахе, рассказал о вызовах, стоявших перед республикой за годы независимости и путях их решения.
Во встрече принимали участие также депутат Национального Собрания Республики Арцах Лерник Ованнисян и секретарь комитета "Ай Дат" Канады Севак Палян.