Տեղի է ունեցել Արցախի ԱԳՆ նոր պաշտոնական կայքէջի և Արցախի մասին պատմող ֆիլմի շնորհանդեսը (տեսանյութ)
Դեկտեմբերի 13-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ում կայացել է գերատեսչության նոր պաշտոնական կայքէջի շնորհանդեսը, որին հրավիրվել էին Արցախի քաղաքացիական հասարակության և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ։
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես եկավ Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, այնուհետև ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արտակ Ներսիսյանը ներկայացրել է կայքէջի կառուցվածքն ու բովանդակությունը։ Կայքէջը ստեղծվել է վերջին տեխնոլոգիաների կիրառմամբ, որի բովանդակությունը առայժմ հասանելի է երեք լեզուներով՝ հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն։
Կայքէջում համապարփակ տեղեկատվություն է ներկայացված Արցախի Հանրապետության, ԱԳՆ և արտերկրում գործող Արցախի մշտական ներկայացուցչությունների գործունեության, ինչպես նաև արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունների, այդ թվում՝ Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման և միջազգային կապերի զարգացման մասին։ Կայքէջում զետեղված են նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը վերաբերող փաստաթղթեր։
Միջոցառման երկրորդ մասում կայացել է Արցախի ԱԳՆ հեղինակած՝ «Արցախ․ պատմություն և հակամարտություն» խորագիրը կրող տեսաֆիլմի ցուցադրությունը։ Այն հիմնականում պատրաստված է արտաքին լսարանի համար և հասանելի է երկու լեզուներով՝ ռուսերեն ու անգլերեն։

Presentation of the New Official Website of the Foreign Ministry of Artsakh and a Film About Artsakh (VIDEO)
On December 13, a presentation of the new official website of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh took place in the Ministry. Civil society and mass media representatives of Artsakh were invited to the event.
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian opened the event, followed by a briefing of Head of the MFA Information and Public Relations Department Artak Nersissian on the website's structure and content.
The website was created with the use of the latest technologies, and its content is currently available in three languages - Armenian, Russian and English. The website provides comprehensive information about the Republic of Artsakh, the activities of the Foreign Ministry and the Permanent Representations of Artsakh abroad, as well as the foreign policy priorities, including the international recognition of the Republic of Artsakh and the development of international relations. The website also includes documents on the settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict.
In the second part of the event, the film “Artsakh: History and Conflict”, authored by the Artsakh MFA, was screened. The film is intended mainly for a foreign audience and is available in two languages - Russian and English.