Նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ճապոնիայի նորանշանակ դեսպանը
ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հունիսի 5-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուն Յամադան: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամլո ծառայությունից։
Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-ճապոնական համագործակցության օրակարգն էլ ավելի ընդլայնելուն՝ ի բարօրություն երկու բարեկամ ժողովուրդների: Նախագահը Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանում մեծապես կաևորում են Ճապոնիայի հետ ձևավորված բարեկամական, գործընկերային հարաբերությունները եւ բազմաթիվ ոլորտներում ծավալված արդյունավետ ու փոխշահավետ համագործակցությունը:
Դեսպան Ջուն Յամադան Արմեն Սարգսյանին է փոխանցել իր երկրի ղեկավարության ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները: Դեսպան Յամադան վստահեցրել է, որ կանի ամեն հնարավորը՝ նպաստելու երկու երկրների միջև կապերի զարգացմանը:
Հավատարմագրերի հանձնման արարողությանը հետևած զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը և դեսպան Յամադան քննարկել են տարբեր ոլորտներում հայ-ճապոնական հարաբերությունները և համագործակցությունը խորացնելու հնարավորություններն ու հեռանկարը:

Newly-Appointed Ambassador of Japan Presents Credentials to Armenian President
Newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Armenia Jun Yamada on June 5 presented his credentials to President of Armenia Armen Sarkissian, the presidential press-service reports.
The Armenian President expressed hope that the Ambassador's activity will contribute to further expanding the Armenian-Japanese cooperation agenda for the welfare of the two friendly peoples. President Sarkissian said Armenia attaches great importance to the friendly, partnering relations with Japan and the effective and mutually beneficial partnership in multiple fields.
In his turn the Ambassador Yamada assured that he will do everything to develop the ties between the two countries.
During the meeting the President and the Ambassador discussed the Armenian-Japanese ties in different fields and the opportunities and prospects to deepen the cooperation.