Աշխարհի առաջնությունը 3 օրով «կտեղափոխվի» Հայաստան. Կաֆուն, Գիգսը, Մալդինին, Ռոբերտո Կառլոսը, Կական Երևանում են
Լատինական Ամերիկայի և Եվրոպայի թիմերի հանդիպումը՝ ֆուտբոլի լեգենդների մասնակցությամբ կկայանա հուլիսի 8-ին Երևանում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Երևան» (նախկինում՝ «Փյունիկ») ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Արթուր Սողոմոնյանը, ով հանդիսանում է այս ընկերական խաղի կազմակերպիչը:
«Չէինք կարող բաց թողնել այն հնարավորությունը, որը տալիս էր Ռուսաստանում կայանալիք աշխարհի առաջնությունը: Ուզում ենք 3 օր աշխարհի առաջնությունը «տեղափոխել» Հայաստան: Հայաստանում կգործեն «Ֆան զոնա»-ներ, կլինեն մեծ էկրաններ, որոնցով կցուցադրվեն հանդիպումները: Նախատեսում ենք նաև ֆուտբոլային մինի խաղեր ևս կազմակերպել: Այս ամենի գագաթնակետը կլինի լեգենդների հանդիպումը Լատինական Ամերիկայի և Եվրոպայի թիմերի միջև»,-ասել է Սողոմոնյանը:
Վերջինս փաստել է նաև, որ երկրպագուների համար նախատեսված ֆան-զոնան կլինի Ազատության հրապարակում և կբացվի հուլիսի 6-ին:
«Այս հանդիպումը նաև բարեգործական բնույթ կկրի, և տոմսերի վաճառքից ստացված եկամուտը կփոխանցվի բարեգործության»,-շեշտել է նա:
Լեգենդների խաղին իրենց մասնակցության համաձայնությունն արդեն իսկ տվել են Ռիվալդոն, Հերնան Կրեսպոն, Գաբրիել Բատիստուտան, Դիդան, Կաֆուն, Իվան Սամորանոն, Ժուլիանո Բելետին, Սերժինիոն, Պաոլո Մալդինին, Յուրի Ջորկաեֆը, Յարի Լիտմանենը, Հրիստո Ստոիչկովը, Դեմետրիո Ալբերտինին, Լյուդովիկ Ժուլին, Կախա Կալաձեն, Ռայան Գիգսը և այլոք։
Հանդիպումը կկայանա հուլիսի 8-ին Վ. Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում: Հանդիպման տոմսերը վաճառքի կհանվեն մոտ օրերս:

Джоркаефф, Кака, Ривалдо и другие звезды мирового футбола соберутся в Ереване
В Ереване 8 июля состоится футбольный праздник – матч с участием звезд мирового футбола. Как сообщил сегодня на встрече с журналистами организатор встречи, владелец ереванского "Пюника" Артур Согомонян, состоится матч сборных Европы и Латинской Америки.
Так, по его словам, свое участие уже подтвердили ряд звезд мирового футбола. Из Латинской Америки – Кафу, Ривалдо, Креспо, Габриэль Батистута, Дида, Иван Саморано, Алдаир, Жулио Сезар, Сержиньо. Из Европы - Паоло Мальдини, Юрий Джоркаефф, Христо Стоичков, Каха Каладзе, Деметрио Альбертини, Людовик Жюли, Райан Гиггз.
В Ереване 6-8 июля будет создана фан-зона ЧМ-2018, матч легенд футбола в Ереване будет проводиться в разгар чемпионата мира – 8 июля на стадионе "Республиканский".
"Мы выбрали 8 июля не случайно. Это первый день отдыха, когда не будут проводиться матчи – в преддверии полуфиналов командам предоставят два дня на подготовку. Поэтому мы думаем, что к этому событию в Ереване будет приковано внимание не только армянских любителей футбола, но и болельщиков со всего мира", – отметил Согомонян.