Նիկոլ Փաշինյան. ԱՄՀ-ն կկարողանա արդյունավետ կերպով նպաստել Հայաստանում տնտեսության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Յուլիա Ուստյուգովային:
Վարչապետը կարևորել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ սերտ համագործակցությունն ու տնտեսության ոլորտում բարեփոխումներին ԱՄՀ կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ կառավարության առաջնահերթություններից է իրականացվող ծրագրերի և միջոցների ծախսման արդյունավետության, ինչպես նաև ֆինանսական ոլորտում կարգապահության բարձրացումը:
ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչը վարչապետին է ներկայացրել հիմնադրամի կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները: Յուլիա Ուստյուգովան վստահություն է հայտնել, որ նոր կառավարության հետ համատեղ ԱՄՀ-ն կկարողանա արդյունավետ կերպով նպաստել Հայաստանում տնտեսության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին: ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչը բարձր է գնահատել Հայաստանի ֆինանսական համակարգի կայունությունը և ընդգծել, որ մեր երկիրն այս առումով կարելի է համարել օրինակելի:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ կառավարության ծրագրով տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ հարկային և մաքսային վարչարարության բարելավման, կենսաթոշակային համակարգի ուղղությամբ նախատեսվող բարեփոխումների, ինչպես նաև երկկողմ գործակցության օրակարգում գտնվող մի շարք այլ հարցերի շուրջ:

The IMF Will Be Able to Effectively Contribute to the Development of Armenia's economy, Nikol Pashinyan
Prime Minister Nikol Pashinyan on June 6 received Yulia Ustyugova, Resident Representative of the International Monetary Fund (IMF) for Armenia.
During the meeting the PM attached importance to the close cooperation with the IMF and its constant assistance to economic reforms. PM Pashinyan said increasing the effectiveness of expenditures of ongoing programs and funds, as well as the disciplinary in the financial field are among the government’s priorities.
The IMF Resident Representative introduced the PM on the process of ongoing projects in Armenia and the future steps. Yulia Ustyugova expressed confidence that the IMF together with the new government will be able to effectively contribute to the reforms being carried out in Armenia. She highly appreciated the stability of Armenia’s financial system and added that Armenia can be considered as exemplary in this regard.
The sides also exchanged views on a number of other issues relating to the expected reforms by the government’s program in different fields, as well as the bilateral partnership agenda.