Լրատվամիջոցներ․ Քնեսեթն ամեն դեպքում քննարկումներ կանցկացնի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցով
Քնեսեթն, այնուամենայնիվ, քննարկումներ կանցկացնի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցով։ Այս մասին հայտնում է ''Arutz Sheva'' կայքը՝ վկայակոչելով Իսրայելի պետական հեռուստաընկերությանը, փոխանցում է News.am-ը։
Նշվում է, որ Քնեսեթի խոսնակ Յուլի Էդելշտեյնը պատրաստվում է խորհրդարանի անդամ, «Մերեց» կուսակցության ներկայացուցիչ Թամար Զանդբերգի կողմից հաջորդ շաբաթ ներկայացվելիք բանաձեւի շուրջ քվեարկություն անցկացնել։
Իսրայելական կայքում շեշտվում է, որ բանաձևի ընդունումը հակասում է Իսրայելի ԱԳՆ դիրքորոշմանը։
Հիշեցնենք, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ընդունել էր երկրի արտաքին գործերի նախարարության հանձնարարականը Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագծի շուրջ Քնեսեթում քննարկումները մինչեւ Թուրքիայում հունիսի 24-ին նշանակված  արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ավարտը հետաձգելու մասին։

СМИ: Кнессет все же намерен провести голосование по вопросу признания Геноцида армян
Кнессет Израиля все же проведет дебаты по вопросу признания Геноцида армян. Об этом сообщает сайт ''Arutz Sheva'' со ссылкой на Израильскую государственную телерадиокомпанию, передает News.am.
Отмечается, что спикер Кнессетa Юлий Эдельштейн собирается провести голосование по резолюции, представленной членом парламента от партии ''Мерец'' Тамар Зандберг на следующей неделе.
Израильский сайт подчеркивает, что принятие резолюции противоречит позиции МИД Израиля.
Напомним, что премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху принял рекомендации внешнеполитического ведомства страны перенести обсуждение в Кнессете законопроекта о признании Геноцида армян до завершения назначенных на 24 июня досрочных парламентских выборов в Турции.