Պուտինը ժամանել Է Չինաստան
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պետական այցով մեկնել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն: Չինաստանում նախագահը երեք օր է անցկացնելու:
Ուրբաթ օրը տեղի կունենան բանակցություններ Պուտինի և Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպի միջև, որից հետո կստորագրվեն մի շարք փաստաթղթեր, փոխանցում է Ինտերֆաքսը:
Բացի այդ, ՌԴ նախագահը զրույցներ կունենա Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Լի Չժանշուի, ինչպես նաև ՉԺՀ-ի Պետխորհրդի վարչապետ Լի Կեցյանի հետ:
Պաշտոնական ծրագրից հետո Պուտինը և Սի Ցզինպինը գնացքով կմեկնեն Տյանցզին` դիտելու հոկեյի պատանեկան հանդիպումը:
Շաբաթ և կիրակի օրերին Պուտինը կանցկացնի Ցինդաո քաղաքում, որտեղ տեղի կունենա Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) գագաթնաժողովը: Գագաթաժողովի շրջանակներում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահը նախատեսում է նաև մի շարք երկկողմ հանդիպումներ գագաթաժողովին եկած համաշխարհային առաջնորդների հետ:

Путин прибыл в Китай
Президент РФ Владимир Путин начал государственный визит в Китайскую народную республику, передает interfax.ru.
В Китае президент будет находиться три дня. В пятницу состоятся переговоры Путина и председателя КНР Си Цзиньпина, по итогам которых будет подписан ряд документов.
Кроме того, президент РФ побеседует с председателем постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей Ли Чжаньшу, а также премьером государственного Совета КНР Ли Кэцяном.
После официальной программы Путин и Си Цзиньпин на поезде поедут в город Тяньцзин на юниорский хоккейный матч.
Субботу и воскресенье Путин проведет в городе Циндао, где состоится саммит Шанхайской организации сотрудничества (ШОС). "На полях" саммита у президента РФ запланирован также ряд двусторонних встреч с мировыми лидерами, приехавшими на саммит.