Թբիլիսիում վերսկսվել է «Մի՛ սպանիր ինձ» բողոքի ակցիան
Թբիլիսիում վերսկսվել են բողոքի ակցիաներն ի աջակցություն Զազա Սարալիձեի, ով բողոքարկել էր իր 16-ամյա որդու սպանության գործով հետաքննությունը, փոխանցում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն:
Ներկա պահին երթևեկությունը Թբիլիսիի Ռուսթավելի պողոտայով արդեն սահմանափակվել է: Պողոտայի վրա գտնվող խորհրդարանի շենքի հրապարակը և դրա հարակից տարածքը լի է մարդկանցով:
Այսօրվա հանրահավաքի մասնակիցների հիմնական պահանջը կլինի «արդարության վերականգնումը»:
Ավելի վաղ Սարալիձեն կոչ էր արել միանալ այն բոլոր մարդկանց, ովքեր գործ են ունեցել «պետական կառույցների անարդարության հետ»:
Սարալիձեի գլխավոր պահանջներից մեկը նախկին դատախազ Միրզա Սուբելիանիի ձերբակալումն էր: Սարալիձեն նրան մեղադրել է հանցագործության կոծկման և գործը կեղծելու համար:

Акция ''Не убивай меня'' вновь возобновилась в Тбилиси
Акция в поддержку Зазы Саралидзе, опротестовавшего расследование убийства своего 16-летнего сына, началась в Тбилиси, передает Новости Грузия.
К настоящему времени движение на проспекте Руставели уже ограничено. Площадь у парламента и прилегающая к ней территория заполнена людьми.
Главным требованием участников сегодняшнего митинга станет ''восстановление справедливости''.
Ранее Саралидзе призвал присоединиться к протесту всех, кто столкнулся с ''несправедливостью государственных структур''.
Одним из главных требований Саралидзе было задержание экс-прокурора Мирзы Субелиани. Саралидзе обвинил его в укрывательстве преступников и фальсификации дела. Накануне МВД задержало Субелиани по обвинению в недонесении о преступлении.