Ադրբեջանի սահմանները «զարդարել» են երկու կիլոմետր երկարությամբ դրոշով
Այսօր` հունիսի 15-ին, Ադրբեջանում նշվում է Ազգային փրկության օրվա 25-րդ տարեդարձը: Այս տոնի պատմությունը սկիզբ է առնում 1993 թ. հունիսի 15-ից, երբ Հեյդար Ալիևը վերադարձավ իշխանության գլուխ և ընտրվեց Ադրբեջանի Գերագույն Խորհրդի նախագահ` կանխելով քաղաքացիական պատերազմի բռնկումը:
Այդ կապակցությամբ` Ադրբեջանի երկու կիլոմետրանոց պետական դրոշը հանվել է զորամասից և երթով տարվել ավելի քան երկու հազար մարդու, գեներալների և սպաների գլխավորությամբ:
Հիշեցնենք, որ վերջին տարիներին Ադրբեջանը նախանձախնդրորեն ցանկանում է կառուցել կամ գնել այն, ինչն «ամենամեծն է» կամ «ամենաբարձրը»: Այժմ էլ «ամենաերկար» դրոշն է զարդարում հարևան երկրի սահմանները ...

Azerbaijani Two-Kilometer State Flag Will Decorate the Borders
Azerbaijani border guards celebrate the 25th anniversary of the National Salvation Day on June 15 at a high level, the Press Service of the State Border Service (SBS) said in a statement.
Օn that occasion the two-kilometer state flag of Azerbaijan was taken out of the military unit on the shoulders of more than 2,000 people, led by the executive staff, generals and officers of the SBS. It is noted that victorious march was organized under the strains of patriotic songs and with a standing ovation of local residents.
It should be noted that in recent years, Azerbaijan zealously wants to build or buy "the biggest" and "the highest." Now the "longest" flag will decorate neighboring borders ...