Հյուսիսային Կորեան ԱՄՆ-ին է հանձնել 200 զոհված ամերիկացի զինծառայողների աճյունները
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Հյուսիսային կորեան Միացյալ Նահանգներին է հանձնել Կորեական պատերազմի ընթացքում զոհված 200 ամերիկացի զինծառայողների աճյունները:
«Մենք վերադարձրեցինք մեր զոհված մեծ հերոսների աճյունները», - նշել է նախագահը Մինեսոտա նահանգում հանրահավաքի ժամանակ:
Հունիսի 12-ին Սինգապուրում կայացած գագաթաժողովի ժամանակ Կիմ Չեն Ինը և Թրամփը պայմանավորվել էին փնտրել Կորեական պատերազմի ժամանակ զոհված ամերիկացի զինծառայողների աճյունները:
Հիշեցնենք, Կորեական պատերազմի ժամանակ զոհվել է ավելի քան 35 հազար ամերիկացի, նրանցից 7.7 հազարը համարվում է անհետ կորած:

Северная Корея вернула США останки 200 солдат
Президент США Дональд Трамп заявил, что Северная Корея передала останки 200 американских солдат, передает Корреспондент.
"Мы вернули останки наших павших великих героев", − заявил он в ходе выступления на митинге в штате Миннесота.
Напомним, более 35 тысяч американских военных были убиты на Корейском полуострове. Среди них около 7,7 тысячи числятся пропавшими без вести.
Ранее сообщалось, что на встрече в Сингапуре 12 июня лидеры США и КНДР договорились о поиске останков американских военнослужащих, погибших и пропавших без вести во время Корейской войны.