Իրանն առաջիկա շաբաթներին կարող է դուրս գալ միջուկային գործարքից
Թեհրանն առաջիկա շաբաթներին կարող է դուրս գալ միջուկային ծրագրի շուրջ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրից: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է իրանական Tasnim գործակալությունը, հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Աբաս Արաքչին:
«Իրանի սպասումների վերջն եկել է և, ամենայն հավանականությամբ, Իրանը կլքի գործարքն առաջիկա շաբաթների ընթացքում», - հայտարարել է Արաքչին:
«Չեմ կարող ասել, որ Եվրոպայի հետ բանակցությունների հեռանկարը պարզ է և կարող է մեզ բերել գործարքը պահելու ընդհանուր որոշման: Մենք դեռ սպասում ենք և հուսով ենք, որ Եվրոպայի առաջարկն Իրանի համար ընդունելի կլինի», - նշել է պաշտոնյան:

Иран может выйти из ядерной сделки в ближайшие недели
Замглавы МИД Ирана Аббас Аракчи заявил, что Тегеран в ближайшие недели может выйти из Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД) по ядерной программе, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Tasnim.
"Ожидание Ирана подошло к концу, и вполне вероятно, что Иран покинет СВПД в ближайшие недели", — заявил Аракчи.
"Я не могу сказать, что перспектива продолжения переговоров с Европой ясна и может привести нас к достижению общего решения по сохранению СВПД. Мы все еще ждем и надеемся, что предложение Европы будет приемлемым для Ирана, чтобы Иран не ушел (из сделки – ред.)", — добавил он.