Արցախի նախագահը պարգևատրել է դպրոցականներին
Հուլիսի 6-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել 2017-2018 ուստարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի ՀՀ եզրափակիչ փուլում մրցանակային տեղեր գրաված Արցախի աշակերտների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը:
«Մենք հպարտության զգացում ենք ապրում՝ ամեն անգամ տեսնելով այսպիսի համեստ, պարկեշտ և խելացի երիտասարդների, ովքեր վաղը կերտելու են մեր երկրի ապագան, լինելու են նրա պաշտպանները, զարգացնելու և զորացնելու են մեր անկախ պետականությունը»,- նշել է իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը:
Բակո Սահակյանը կարևորել է մեր դպրոցականների հաջողություններն ու ձեռքբերումները՝ անհրաժեշտ համարելով շարունակել մշտապես կատարելագործել, խորացնել ու ընդլայնել գիտելիքները, ձգտել հասնել նորանոր բարձունքների, երբևիցե չընկճվել բարդությունների և դժվարությունների առջև:
«Մեր ժողովրդի մտավոր ներուժը ամենամեծ հարստությունն է, որը ժամանակին բացահայտելու, կատարելագործելու և ճիշտ օգտագործելու դեպքում կբացի անսպառ հնարավորություններ մեր հայրենիքի հետագա զարգացման համար»,- ընդգծել է Բակո Սահակյանը:

"Испытываем гордость, глядя на такую скромную, порядочную и умную молодежь": Бако Саакян наградил учащихся школ Арцаха
6 июля в резиденции президента Республики Арцах состоялась торжественная церемония награждения учащихся школ Арцаха, занявших призовые места на заключительном этапе прошедшей в Республике Армения предметной олимпиады среди школьников за 2017-2018 учебный год.
"Мы каждый раз испытываем гордость, глядя на такую скромную, порядочную и умную молодежь, которая завтра будет создавать будущее нашей страны, станет ее защитником, будет развивать и усиливать нашу независимую государственность", - подчеркнул в своем слове Президент Саакян.
Бако Саакян отметил важность успехов и достижений арцахских школьников, подчеркнув необходимость последовательного совершенствования, углубления и расширения знаний, стремления к новым высотам, умения никогда не отступать перед трудностями.
"Интеллектуальный потенциал нашего народа - самое большое богатство, которое в случае своевременного выявления, усовершенствования и правильного использования откроет неиссякаемые возможности для дальнейшего развития нашей родины", - подчеркнул Бако Саакян.