Փաշինյանը և Ժան-Կլոդ Յունկերը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների ընթացքն ու հեռանկարները
Բրյուսելում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների հեռանկարները՝ Հայաստանում տեղի ունեցած ժողովրդավարական փոփոխությունների համատեքստում: Ժան-Կլոդ Յունկերը նշել է, որ հայաստանյան զարգացումների խաղաղ ու ժողովրդավարական բնույթը ոգևորել է իրենց և պատրաստակամություն հայտնել շարունակաբար աջակցելու մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացին:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել նախորդ բոլոր տարիներին ցուցաբերված աջակցության համար և հավաստիացրել, որ այսուհետ ԵՄ թե՛ ինստիտուցինոլ, թե՛ ֆինանսական և թե՛ խորհրդատվական աջակցությունը կօգտագործվի առավել նպատակային: «Հայաստանում արդեն շուրջ երկու ամիս տևող հակակոռուպցիոն պայքարի շարունակականությունը մեր կառավարության հիմնական գերակայություններից է»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Никол Пашинян и Жан-Клод Юнкер обсудили отношения Армения-ЕС и перспективы их развития
В Брюсселе премьер-министр Никол Пашинян встретился с председателем Европейской комиссии Жан-Клодом Юнкером.
Собеседники обсудили перспективы отношений Армения-ЕС в контексте демократических изменений в Армении. Жан-Клод Юнкер отметил, что мирный и демократический характер событий в Армении вдохновил их, и выразил готовность продолжительно поддерживать процесс реформ в нашей стране.
Никол Пашинян поблагодарил за поддержку в предыдущие годы и заверил, что с этого момента и институциональная, и финансовая, и консультационная поддержка ЕС будут использованы более целенаправленно. "Непрерывность антикоррупционной кампании в Армении, которая длится уже более двух месяцев, является одним из приоритетов нашего правительства", - сказал Никол Пашинян.