Սիրիայի բանակը վերահսկողության տակ է վերցրել Դերաա քաղաքը, որտեղից սկսվել էր Ասադի դեմ ապստամբությունը
Սիրիական բանակը վերահսկողություն է հաստատել Դերաա քաղաքի նկատմամբ, որտեղ 7 տարի առաջ սկսվել է նախագահ Բաշար Ասադի դեմ ապստամբությունը, հայտնում է Reuters-ը:
Հաղորդվում է, որ կառավարական զորքերը վերահսկողություն են հաստատել ընդդիմադիր նահանգի նկատմամբ հունիսին սկսած լայնամասշտաբ հարձակման արդյունքում: Դարաա քաղաքի հրապարակում կրկին բարձրացվել է Սիրիայի դրոշը:
Հաղորդվում է նաև, որ բացի քաղաքից, Ասադի բանակը վերահսկում է նաև քաղաքի մերձակա բավականին մեծ տարածքներ:

Syrian Army Raises Flag in Cradle of Protest Movement
Syrian government forces hoisted their flag as they took control of the southern city of Daraa, The Washington Post reports.
Seven years on, Syrian, Russian and Iranian forces are fighting to put down the remnants of the Daraa uprising, and President Bashar al-Assad’s victory is all but assured.
For the uprising’s supporters, Daraa had become known as the cradle of their revolution. When Arab Spring protests roiled the Middle East in early 2011, it was the arrest and torture of a group of young boys — they were said to have spray-painted anti-government slogans on the city walls — that sparked Syria’s own mass revolt.