ԱՄՆ-ը սկսել է Մեքսիկայի հետ սահմանին պատի կառուցումը. Թրամփ
ԱՄՆ-ը սկսել է Մեքսիկայի հետ սահմանին պատի կառուցումը: Այս մասին Թրամփն իր աջակիցներին հայտնել է Ֆլորիդա նահանգում, փոխանցում է lenta.ru-ն:
«Մենք արդեն ունենք 1.6 մլրդ դոլար և սկսել ենք պատի մեծ հատվածներ կառուցել: Բայց մեզ ավելին է հարկավոր, մենք գործելու ենք վճռականորեն», - ասել է Թրամփը:
Նրա խոսքերով` հանրապետակաները ցանկանում են ունենալ ուժեղ սահմաններ և հանցավորության բացակայություն: Թրամփը կարծում է, որ դեմոկրատների դիրքորոշումը, ովքեր հանդես են գալիս պատի կառուցման դեմ, հավասարազոր է հանցավորության զանգվածային տարածման:

Трамп объявил о начале строительства стены на границе с Мексикой
Строительство стены на границе Мексики и США уже началось. Об этом американский лидер Дональд Трамп рассказал своим сторонникам в штате Флорида, передает lenta.ru.
"У нас уже есть 1,6 миллиарда долларов, и мы начали строить большие участки стены. Но нам нужно больше, мы будем действовать решительно", - сказал Трамп.
По его словам, республиканцы хотят сильные границы и отсутствие преступности. Американский лидер считает, что позиция демократов, которые выступают против стены, равносильна массовому распространению преступности.