Ֆրանսիայում տուգանք են սահմանել կանանց նկատմամբ անպարկեշտությունների համար
Ֆրանսիայում կսկի գործել օրենք, որը նախատեսում է տուգանք կանանց հանդեպ անպարկեշտություններ թույլ տալու համար: Համապատասխան նախաձեռնությունը հավանության է արժանացել Սենատի կողմից, հայտնում է Europe1 ռադիոկայանը:
Փողոցում ոտնձգությունների համար կնշանակվի 90-750 եվրո տուգանք: Ինչպես նշել է կանանց և տղամարդկանց միջև հավասարության հարցերով պետական քարտուղար Մարլեն Շյպպան, խոսքն այդ թվում նաև բանավոր ոտնձգությունների մասին է: «Նախկինում փողոցային ոտնձգությունները մնում էին անպատիժ, այս պահից ամեն ինչ կփոխվի», - ասել է պետքարտուղարը:

Во Франции будут штрафовать за непристойности в адрес женщин
Во Франции начнет действовать закон, предусматривающий штраф за непристойности в адрес женщин. Соответствующую инициативу одобрил парламент страны, сообщает Корреспондент со ссылкой на радиостанцию Europe1.
За домогательства на улице будет назначаться штраф от 90 до 750 евро. Речь идет, в том числе, об устных домогательствах, отметила государственный секретарь по вопросам равенства между мужчинами и женщинами Марлен Шьяппа.
"Ранее уличные домогательства оставались безнаказанными, с этого момента все поменяется", – сказала она.