Անկարան և Վաշինգտոնը նախնական համաձայնության են եկել ամերիկյան պատժամիջոցների հարցում
Անկարան և Վաշինգտոնը նախնական համաձայնության են եկել Թուրքիայի արդարադատության և ներքին գործերի նախարարների նկատմամբ ամերիկյան պատժամիջոցների հարցում, որոնք սահմանվել էին Թուրքիայում ամերիկացի հոգևորականի ձերբակալության պատճառով: Այս մասին հայտնում է Daily Sabah թերթը` դիվանագիտական աղբյուրներին հղումով:
Թերթի տեղեկությունների համաձայն, Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել զարգացնել դիվանագիտական հարաբերությունները և կարգավորել երկու երկրների միջև առկա խնդիրները:
Երկու օրվա ընթացքում նախատեսվում է թուրքական պատվիրակության այցելություն Վաշինգտոն` ամերիկյան կողմի հետ բանակցությունների համար: Աղբյուրների փոխանցմամբ` Թուրքիան և ԱՄՆ-ը համաձայնության են եկել անձնական հանդիպում կազմակերպելու հարցում:

Turkey and the United States have reached a preliminary agreement after the crisis over the arrest of Pastor Andrew Brunson that lead to sanctions, diplomatic sources said.
According to sources speaking to daily Hürriyet, the agreement covers "certain subjects" and a Turkish delegation is scheduled to visit Washington DC in the coming days to "finalize the details."
Brunson, who led a Protestant church in the Aegean city of İzmir, is at the center of one of the most serious crises in relations between the NATO allies in years.