Անկարան և Վաշինգտոնը նախնական համաձայնության են եկել ամերիկյան պատժամիջոցների հարցում
Անկարան և Վաշինգտոնը նախնական համաձայնության են եկել Թուրքիայի արդարադատության և ներքին գործերի նախարարների նկատմամբ ամերիկյան պատժամիջոցների հարցում, որոնք սահմանվել էին Թուրքիայում ամերիկացի հոգևորականի ձերբակալության պատճառով: Այս մասին հայտնում է Daily Sabah թերթը` դիվանագիտական աղբյուրներին հղումով:
Թերթի տեղեկությունների համաձայն, Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել զարգացնել դիվանագիտական հարաբերությունները և կարգավորել երկու երկրների միջև առկա խնդիրները:
Երկու օրվա ընթացքում նախատեսվում է թուրքական պատվիրակության այցելություն Վաշինգտոն` ամերիկյան կողմի հետ բանակցությունների համար: Աղբյուրների փոխանցմամբ` Թուրքիան և ԱՄՆ-ը համաձայնության են եկել անձնական հանդիպում կազմակերպելու հարցում:

Анкара и Вашингтон достигли предварительного соглашения по санкциям США
Анкара и Вашингтон достигли предварительного соглашения по поводу санкций США в отношении министра юстиции Турции Абдулхамита Гюля и главы МВД Сулеймана Сойлу. Об этом, как передает РИА Новости, сообщает газета Daily Sabah со ссылкой на турецкие дипломатические источники.
По данным газеты, власти Турции и США выразили готовность развивать дипломатические отношения и решать сложившиеся проблемы между двумя странами.
В течение двух дней в Вашингтон для переговоров отправится турецкая делегация. По данным источников, Турция и США достигли соглашения в вопросе организации личной встречи.