Վենեսուելայում ընդդիմադիր պատգամավորները զրկվել են անձեռնմխելիությունից
Վենեսուելայի Ազգային հիմնադիր ժողովի որոշմամբ ընդդիմադիր պատգամավորներ Խուլիո Բորխեսը և Խուան Ռեկեսենսը զրկվել են անձեռնմխելիությունից. նրանք մեղադրվում են նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ մահափորձի կազմակերպմանը մասնակցելու մեջ, հայտնում են վենեսուելական լրատվամիջոցները:
Ավելի վաղ Մադուրոն պետական հեռուստաընկերության եթերում մեղադրել է Բորխեսին և մյուս ընդդիմադիրների մահափորձի կազմակերպմանը մասնակցելու մեջ: Մադուրոյի խոսքերով, դրան 50 մլն դոլար գումարի դիմաց մասնակցել է 11 մարդ` այդ թվում Կոլումբիայում և ԱՄՆ-ում բնակվող ընդդիմադիր քաղաքական գործիչներ: Վենեսուելան փորձելու է հասնել նրանց արտահանձնման:

Оппозиционных депутатов парламента Венесуэлы лишили неприкосновенности
Решением Национального учредительного собрания Венесуэлы депутаты парламента Хулио Борхес и Хуан Рекесенс лишены неприкосновенности по обвинению в причастности к организации покушения на президента страны Николаса Мадуро, передает Интерфакс.
Ранее Мадуро в эфире государственного телевидения обвинил Борхеса и других оппозиционеров в причастности к организации покушения. В ней, по словам президента, за $50 млн принимали участие 11 человек, в том числе опальные венесуэльские политики, проживающие в Колумбии и США. Венесуэла будет добиваться их выдачи.