ԱՄՆ-ը Մադուրոյի համար 15 մլն դոլար պարգևատրում է հայտարարել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ համաձայն է արդարադատության նախարարության որոշման հետ Վենեսելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ քրեական գործ հարուցելու մասին, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Ճիշտ է, որ այդ մեղադրանքներն առաջադրվեն», - նշել է ԱՄՆ նախագահը:
ԱՄՆ արդարադության նախարարությունն ավելի վաղ հրապարակել էր Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի և երկրի ղեկավարության դեմ մեղադրանքը՝ պնդելով, որ նրանք զբաղվում են թմրավաճառքով: Մադուրոյի համար ԱՄՆ իշխանությունը հայտարարել է 15 մլն դոլար պարգևատրում, մեղադրանքում նշված իշխանության մյուս անդամների համար ՝ 10-ական մլն դոլար:

Трамп одобрил предъявление уголовных обвинений Мадуро
Президент США Дональд Трамп заявил, что согласен с решением минюста страны предъявить уголовные обвинения президенту Венесуэлы Николасу Мадуро, сообщает РИА Новости.
"Звучит подходяще... Что эти обвинения были предъявлены, - это правильно", - сказал Трамп на пресс-конференции в Белом доме.
Ранее министерство юстиции США обнародовало обвинения в адрес президента Венесуэлы Николаса Мадуро и руководства страны, утверждая, что они причастны к наркоторговле, за Мадуро власти США объявили награду в 15 миллионов долларов, за остальных представителей руководства страны, указанных в обвинении, по 10 миллионов.