Նախագահը հանդիպումներ է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ինչպես խոստացել էր, Հայաստան վերադառնալուն պես խորհրդակցություններ է նախաձեռնել կառավարության և Ազգային ժողովի ղեկավարության հետ:
Այդ շրջանակում Հանրապետության նախագահն այսօր իր նստավայրում հանդիպումներ է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը եւ առկա խնդիրների հանգուցալուծման ուղիները՝ այդ համատեքստում կարեւորելով երկրում կայունության պահպանումն ու հանդուրժողականության մթնոլորտը:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է անցած օրերի բանակցային գործընթացը եւ  շեշտել, որ իրավիճակի հանգուցալուծման եւ առկա խնդիրների լուծման միակ ճանապարհը երկխոսությունն է:
Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ հասարակությունն ու քաղաքական ուժերը կշարունակեն խոհեմություն ու սթափություն դրսևորել եւ առաջնորդվել երկրի շահերով, Սահմանադրությամբ ու օրենքներով:

Президент Армении встретился с Николом Пашиняном и Ара Баблояном
Президент Республики Армения Армен Саркисян, как и обещал, по возвращении в Армению приступил к консультациям с правительством и руководством Национального Собрания.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-служба президента РА, в этой связи президент Армении встретился с премьер-министром Николом Пашиняном и спикером Национального Собрания Ара Баблояном.
Собеседники обсудили внутриполитическую ситуацию в стране и пути решения существующих проблем, подчеркнув в этом контексте важность стабильности и атмосферы терпимости.
Президент Саркисян поприветствовал переговорный процесс последних дней и подчеркнул, что единственный способ разрешить ситуацию и решить существующие проблемы - это диалог.
Президент Республики Армения выразил надежду, что общество и политические силы будут продолжать действовать разумно и трезво, руководствуясь интересами страны, Конституцией и законами.