Կանադայում օրինականացվելուց մի քանի օր անց մարիուխանան վերջացել է
Մարիխուանայի օրինականացումից մի քանի օր անց Կանադայի խանութներում կանեփը վերջացել է, հայտնում է The Independent-ը:
Մաիխուանա գնել ցանկացողների հերթերն այնքան երկար են եղել, որ ոստիկանությունը ստիպված է եղել հսկողություն իրականացնել վաճառակետերի մոտ և հանդարտեցնել այն քաղաքացիներին, որոնց չի բավարարել:
Մարիխուանայի պետական ծրագրի օրինականացման ղեկավար Բիլ Բլերի խոսքով՝ երկիրը չի կարողացել բավարարել բնակչության պահանջարկը, իսկ խանութներ բավարար քանակությամբ կանեփ չեն տարել:
Հիշեցնենք, Կանադայում մարիխուանայի օրինականացման մասին օրենքն ուժի մեջ է մտել հոկտեմբերի 17-ին: Կանադան դարձել է Ուրուգվայից հետո երկրորդ երկիրը և «մեծ յոթնյակի» առաջին երկիրը, որտեղ կարելի է ազատ վաճառել և գնել մարիխուանա:

Canada is Running out of Marijuana Two Days after Drug Became Legal
Canadians were so excited about getting their hands on some legal, recreational marijuana the country is reportedly experience a shortage, The Independent reports.
Police were called to help shops struggling to handle long queues and with frustrated people unable to buy cannabis.
Bill Blair, a former Toronto police chief who has led the government's legalisation programme, told public broadcaster CBC the country was unable to supply enough to meet demand.
On Wednesday Canada became the first industrialised nation and only the second country in the world, after Uruguay, to legalise recreational cannabis as part of a controversial experiment in drug policy.