Արցախի Շեխեր և Ֆրանսիայի Առնուվիլ համայնքների միջև ստորագրվել է Բարեկամության հռչակագիր
Հոկտեմբերի 22-ին Բարեկամության հռչակագիր է ստորագրվել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Շեխեր և Ֆրանսիայի Առնուվիլ համայնքների միջև: Հռչակագիրը ստորագրել են Շեխեր համայնքի ղեկավար Մխիթար Մանգասարյանը և Առնուվիլի քաղաքապետ Պասկալ Դոլլը։
Ստորագրման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել Շեխերում, որին ներկա էին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Ֆրանսիա-Արցախ» Բարեկամության շրջանակի փոխնախագահ Ֆրանսուա Պուպոնին և  «Ֆրանսիա-Արցախ» Բարեկամության  շրջանակի անդամ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը:
Հռչակագրում, մասնավորապես, նշվում է, որ Շեխեր և Առնուվիլ համայնքները բարեկամական հարաբերություններ են հաստատում՝ հիմնված այնպիսի համամարդկային արժեքների վրա, ինչպիսիք են խաղաղությունը, ազատությունը և ժողովրդավարությունը։ Հռչակագիրը կոչված է նպաստելու երկու համայնքների միջև փոխգործակցությանզարգացմանը, ինչպես նաև վարչական կառավարման, տնտեսության, կրթության, մշակույթի և այլ ոլորտներում փորձիփոխանակմանը:

Между арцахской общиной Шехер и французским муниципалитетом Арнувиль подписана Декларация о дружбе
Подписана Декларация о дружбе между общиной Шехер Мартунинского района Республики Арцах и муниципалитетом Арнувиль Французской Республики.  Декларацию 22 октября подписали глава шехерской общины Мхитар Мангасарян и мэр города Арнувиль Паскаль Долл.
На  состоявшейся в Шехере торжественной церемонии подписания присутствовали министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян, депутат Национального Собрания Франции, вице-председатель Круга дружбы "Франция-Арцах" Франсуа Пупони и  член Круга дружбы "Франция-Арцах" Франсуа Рошблуан.
В Декларации, в частности, отмечается, что община Шехер и муниципалитет Арнувиль устанавливают дружественные связи, основанные на таких общечеловеческих ценностях, как мир, свобода и демократия.  Декларация призвана содействовать развитию сотрудничества между двумя общинами, а также обмену опытом в сферах административного управления, экономики, образования, культуры и других областях.