Մալազիան կարտաքսի քրիստոնյա քարոզիչներին
Մալազիայի իշխանությունները երկրից արտաքսում են Ֆինլանդիայից 4 զբոսաշրջիկի և կարգելեն նրանց մուտքը երկիր` քրիստոնեության մասին նյութեր տարածելու համար, հայտնում է Associated Press գործակալությունը:
Հաղորդվում է, որ եվրոպացին զբոսաշրջիկները քրիստոնեության մասին նյութեր են տարածել հասարակական վայրերում, ինչի կապակցությամբ ոստիկանությունը մի շարք բողոքներ է ստացել: Իրավապահ մարմինները ձերբակալվածների մոտից առգրավվել են Աստվածաշնչից մեջբերուներով 47 գրիչ և Սուրբ գրքից հատվածներ պարունակող 336 գրքույկ. դրանք ենթակա են ոչնչացման:

Малайзия выдворит проповедников-христиан
Власти Малайзии депортируют четырех туристов из Финляндии и запретят им въезд в страну из-за того, что те распространяли материалы о христианстве, сообщает lenta.ru со ссылкой на Associated Press.
Двоих мужчин и двух женщин в возрасте от 27 до 60 лет арестовали в отеле на острове Лангкави 20 ноября после того, как в полицию поступило несколько жалоб. Европейцы распространяли материалы о христианстве в общественных местах. Полиция изъяла у арестованных 47 ручек с цитатами из Библии, а также 336 записных книжек с выдержками из священного писания.
Четырех арестантов передали в миграционную службу после того, как прокуратура приняла решение об их депортации. Материалы, которые распространяли финны, конфискованы и будут уничтожены.