Հերթական խորհրդակցություններ Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև
Նոյեմբերի 30-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում տեղի են ունեցել հերթական խորհրդակցությունները՝ Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև։ Արցախյան կողմից խորհրդակցություններին մասնակցում էին արտաքին գործերի նախարարի տեղակալներ Ֆելիքս Խաչատրյանը  և Արմինե Ալեքսանյանը, ինչպես նաև ԱԳՆ առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներ, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից՝ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը։
Խորհրդակցությունների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Արցախի միջազգային համագործակցության և միջազգային գործընթացներում ներգրավվածության ընդլայնման շուրջ։
Խորհրդակցությունների շրջանակներում Շավարշ Քոչարյանին ընդունել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը։ ԱԳՆ ղեկավարը բարձր է գնահատել երկու գերատեսչությունների միջև համագործակցությունը՝ կարևորելով տարբեր մակարդակներով շփումներն ու խորհրդատվությունների անցկացումը, որոնք պարբերական բնույթ են կրում։

Regular Consultations Between the Foreign Ministries of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia
On November 30, in the MFA of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic), regular consultations were held between the Foreign Ministries of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia. From the Artsakh side, Deputy Ministers of Foreign Affairs Felix Khachatryan and Armine Alexanyan, as well as heads of departments of the Foreign Ministry participated in the consultations, while Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan represented the Armenian Foreign Ministry.
During the consultations, an exchange of views on expanding international cooperation and  involvement of Artsakh in international processes took place.
Within the frameworks of the consultations, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Shavarsh Kocharyan. The Foreign Minister highly appreciated the cooperation between the two Ministries, stressing the importance of holding regular contacts and consultations at various levels.