Ի՞նչ ֆիլմ դիտել Ամանորին
Ամանորյա տոնական օրերին դրական լիցքեր կարելի է ստանալ ոչ միայն հարազատների, բարեկամների, ընկերների հետ շփման, այլ նաև լավ ֆիլմեր դիտելու միջոցով: Ահա ամանորյա 5 ֆիլմ, որոնք կապահովեն ձեր տոնական տրամադրությունը:
Նոել (Noel 2004)
Կան մարդիկ, ովքեր կարող են տոնական օրերին իրենց երջանիկ զգալ` ուղղակի հիանալով ամանորյա զարդարանքներով, և կան մարդիկ, ովքեր թվում է թե վաղուց կորցրել են երջանիկ լինելու իրենց հույսը: Ֆիլմի հերոսները չորս տարբեր մարդիկ են, ովքեր Ամանորին պատահաբար հանդիպում են միևնույն վայրում` հիվանդանոցում: Սակայն նրանք անգամ չէին էլ կարող պատկերացնել, որ իրենց կյանքն այդ հանդիպումից հետո փոխվելու է…
Արձակուրդ փոխանակումով (The Holiday 2006)
Ֆիմի հերոսուհիներից մեկը ապրում է Անգլիայում, իսկ մյուսը Հարավայի Կալիֆորնիայում: Նրանց երկուսի կյանքում էլ դժվարություններ են հանդիպում. հերոսուհիներից մեկի սերն անպատասխան է մնում, իսկ մյուսը պարզում է, որ իր սիրելին իրեն դավաճանում է: Ամանորին ընդառաջ հերոսուհիները որոշում են դիմել կտրուկ փոփոխությունների:  Պատահական գտնելով միմյանց համացանցում` նրանք որոշում են փոխանակվել բնակության վայրերով և Ամանորը դիմավորել  բոլորովին նոր միջավայրում…
Թագ Սուրբ Ծննդին (Crown for Christmas 2015)
Նյու Յորքի հյուրանոցներից մեկում մաքրուհու իր աշխատանքից ազատվելուց հետո ֆիլմի հերոսուհի Ալին անսպասելիորեն Եվրոպայում աշխատելու հրավեր է ստանում:  Հետագայում պարզվում է, որ Ալին աշխատելու է իրական դղյակում` որպես արքայադստեր դաստիարակ: Թեպետ արքայադուստր Թեոդորան իր մոր մահից հետո  դժվարությամբ էր լեզու գտնում մարդկանց հետ, Ալիին հաջողվում է շահել արքայադստեր սիրտը և ոչ միայն…
Image result for serendipity movie
Ինտուիցիա (Serendipity 2001)
Ֆիլմի հերոսն ու հերոսուհին պատահաբար հանդիպում են Նյու Յորքում, երբ երկուսն էլ ցանկանում են գնել ձեռնոցների միևնույն զույգը: Չնայած նրան, որ երկուսն էլ արդեն ունեն կյանքի ընտրյալներ, նրանք որոշում են այդ երեկո միասին անցկացնել:  Արդեն բաժանվելիս նրանք կանգնում են երկընտրանքի առաջ. շարունակել հարաբերությունները, թե՞ վերադառնալ իրենց ընտրյալների մոտ: Այս ժամանակ ֆիմի հերոսուհի Սառան հետաքրքիր լուծում է առաջարկում…
Image result for Love Actually 2003)
Իրական սեր (Love Actually 2003)
Ֆիմի հերոսները 10 տարբեր մարդիկ են, այդ թվում՝ ռոք երգիչ, գրող, Մեծ Բրիտաիայի վարչապետ, ովքեր Ամանորին ընդառաջ շտապում են իրականացնել իրենց ծրագրերը: Որքան էլ տարբեր թվան ֆիլմի հերոսները և որքան տարբեր լինեն ծրագրերը, Ամանորին ընդառաջ նրանց բոլորին միավորելու  է մեկ ընդհանուր բան…

Топ 5 новогодних фильмов
Во время новогодних праздников можно получить положительную энергию не только от визитов родственников и друзей. Есть и другой хороший способ провести интересно новогодние каникулы - это смотреть фильмы. Вот 5 рождественских фильмов, которые обеспечат праздничное настроение.
Рождество в Нью-Йорке - самое замечательное время года. По всему городу зажигаются тысячи рождественских елок, которые создают ощущение покоя и счастья. Однако для некоторых людей этого мало, они ждут чего-то невероятного, волшебного, чтобы отвлечься от повседневных тягот и забот.
Айрис Симпкинс, автор популярной свадебной колонки в лондонской «Daily Telegraph», живет в очаровательном коттедже в английской провинции. Она влюблена в мужчину, который любит другую. Далеко от нее в Южной Калифорнии живет Аманда Вудс, владелица процветающего рекламного агентства, занимающегося созданием роликов для фильмов. Она вдруг обнаруживает, что любимый человек ей изменяет.
Две незнакомые друг с другом женщины, живущие на расстоянии 10 000 километров друг от друга, оказываются в схожей ситуации. И они находят друг друга. В Интернете, на сайте обмена жильем на время отпуска. Перед Рождеством Айрис и Аманда решают отдохнуть от своих проблем, договорившись поменяться континентами и пожить друг у друга в течение двух недель. Айрис переезжает в дом Аманды в солнечной Калифорнии, а Аманда приезжает в засыпанную снегом английскую провинцию…
После увольнения с работы горничной в шикарном отеле Нью-Йорка, Элли с неохотой соглашается на временную работу гувернанткой для юной девушки, чья семья, одна из влиятельнейших семей Европы, проживает в настоящем замке.
Image result for serendipity movie
В один суматошный зимний день, посреди нью-йоркской толпы, Джонатан встретил Сару. Два незнакомых человека в объятом предновогодней лихорадкой городе обнаруживают, что их неодолимо тянет друг к другу.
И они решают проверить судьбу: он пишет свой телефон на банкноте, она - в книге. Купюру разменивают, а книгу сдают букинисту. Джонатан и Сара уверены, что скоро увидятся вновь. Но коварная судьба распорядилась по-своему.
Image result for Love Actually 2003)
Любовь незабываемая и недосягаемая, вызывающая сожаление и экстатическая, неожиданная и нежеланная, неудобная и необъяснимая, неизящная и неравная. Любовь поистине правит всеми вокруг. От премьер-министра, мгновенно влюбившегося в сотрудницу своего аппарата, - до писателя, сбежавшего на юг Франции, чтобы склеить свое разбитое сердце...
От замужней женщины, подозревающей, что ее муж отдаляется от нее, - до женщины, только что вступившей в брак и почувствовавшей холодность лучшего друга своего мужа... От тинейджера, пытающегося завоевать внимание самой неприступной девочки в школе, - до овдовевшего отчима, пытающегося установить контакт с сыном, которого, как вдруг выясняется, он почти не знает...