Լոս Անջելեսում 30 հազարից ավելի ուսուցիչներ գործադուլ են սկսել
Լոս Անջելեսի 900 միջնակարգ դպրոցների ավելի քան 30 հազար ուսուցիչներ գործադուլ են սկսել: Դա բողոքի առաջին նման ակցիան է վերջին գրեթե երեք տասնամյակի ընթացքում, հայտնում է The New York Times թերթը:
Ուսուցիչները պահանջում են բարձրացնել աշխատավարձերը, կրճատել դպրոցական դասարանները և հավելյալ ուսուցիչներ ու գրադարանավարներ վարձել:
Պարբերականի տվյալներով՝ գործադուլն ազդում Է շուրջ 500 հազար աշակերտների վրա: Դպրոցները շարունակում են աշխատանքը, քանի որ քաղաքային իշխանությունները բողոքի ակցիայի ընթացքում լրացուցիչ անձնակազմ են վարձել:
Կալիֆոռնիան, չնայած իր տնտեսության չափերին, յուրաքանչուր դպրոցին հատկացումների չափով 41-րդ նահանգն է:

В Лос-Анджелесе 30 тысяч учителей вышли на забастовку
Более 30 тысяч преподавателей 900 средних школ в Лос-Анджелесе штата Калифорния начали забастовку. Это первая подобная акция протеста за почти три последних десятилетия, сообщает Корреспондент со ссылкой на газету The New York Times.
Педагоги требуют повышения оплаты труда, сокращения численности школьных классов и найма дополнительного количества преподавателей и библиотекарей.
По данным издания, забастовка затрагивает порядка 500 тысяч школьников. Школы продолжают работу, так как городские власти на время акции протеста наняли дополнительный персонал.
Калифорния, несмотря на объем своей экономики, занимает 41-е место среди остальных штатов страны по размеру ассигнований на каждого школьника.