Հոնդուրասից միգրանտների նոր քարավան է շարժվել դեպի ԱՄՆ
Միգրանտների նոր քարավան է Հոնդուրասից շարժվել Միացյալ Նահանգների ուղղությամբ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ հղում կատարելով Telesur հեռուստաալիքին:
Հեռուստաալիքի տվյալներով, շաբաթ օրը միգրանտները սկսել են հավաքվել Սան Պեդրո Սուլա քաղաքի ավտոբուսի կայարանում և կիրակի վաղ առավոտյան ուղղություն են վերցրել դեպի Գվատեմալայի սահման:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` քարավանը բաղկացած է 400 մարդուց: Ոստիկանության տվյալներով, Գվատեմալայի հետ սահմանին արդեն ժամանել է 153 մարդ. նրանք սպասում են փաստաթղթերի ստուգման:
Նշենք, որ Կենտրոնական Ամերիկայի միգրանտների քարավանները Մեքսիկայով ԱՄՆ-ի ուղղությամբ սկսել են շարժվել անցյալ տարվա աշնանը:

Новая колонна мигрантов из Гондураса выдвинулась в сторону США
Из Гондураса в США направилась новая колонна мигрантов, передает телеканал Telesur, передает ''РИА Новости''.
В субботу желающие покинуть страну граждане начали собираться на автобусной станции города Сан-Педро-Сулы и рано утром в воскресенье стартовали в сторону гватемальской границы.
В общей сложности караван насчитывает около 400 человек. Более сотни уже прибыли на границу и ожидают проверки документов.
Ранее сообщалось, что группа примерно из двух тысяч гондурасских мигрантов в ночь на пятницу перешла из Гватемалы в Мексику.