Սերժ Թանկյանն ու նրա կինն աջակցել են Հայաստանում բնակվող 200 անապահով ընտանիքների
Աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանը՝ տիկնոջ Անժելա Թանկյանի հետ օգնել է Հայաստանի տարբեր բնակավայրերի ավելի քան 200 անապահով ընտանիքների: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է այս առնչությամբ տրամադրված հաղորդագրությունն ամբողջությամբ.
«Արդեն որերորդ տարին է` Սերժ և Անժելա Թանկյանները «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության գլխավորությամբ և «Դասավանդի́ր, Հայաստան» հիմնադրամի, «Կանանց ռեսուրսային կենտրոն» և «Բարի մամա» ՀԿ-ների հետ համատեղ իրականացնում են բարեգործական ծրագրեր` ուղղված Հայաստանում աղքատության հաղթահարմանը:
Հերթական բարեգործությունն իրականացվեց 2018-2019 թթ. ձմռանը, որի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի, Լոռու, Շիրակի, Արագածոտնի, Արմավիրի, Արարատի, Վայոց ձորի, Սյունիքի, Կոտայքի մարզերի և Երևանի` ավելի քան 200 անապահով ընտանիքներ ներառվեցին սննդամթերքով ապահովման եռամսյա ծրագրում:
Թանկյան ընտանիքը տարիներ շարունակ եղել է այն հայ ընտանիքների կողքին, որոնք տարբեր պատճառներով հայտնվել են դժվար իրավիճակում, անգնահատելի և երախտագիտության արժանի աջակցություն ցուցաբերելով նրանց»:

Серж Танкян и его супруга помогли 200 необеспеченным семьям в Армении
Всемирно известный музыкант Серж Танкян и его жена Анжела помогли 200 необеспеченным семьям в Армении. Как передает "Арменпресс", в заявлении, сделанном по этому поводу, сказано:
"Уже который год, как Серж Танкян и его жена Анжела, совместно с благотворительными организациями "Орран", "Преподавай, Армения!", "Центр женских ресурсов", "Бари мама" проводят в Армении благотворительные программы, направленные на преодоление в Армении нищеты.
Очередная акция была проведена зимой 2018-2019 годов, когда 200 необеспеченным семьям в областях Армении было обеспечено пропитание на 3 месяца.
Семья Танкян все эти годы была рядом с армянскими семьями, которые по разным причинам оказались в трудной ситуации, и их помощь неоценима и достойна благодарности".