Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մյունխենում հանդիպել է «Ռոքֆելեր եղբայրների հիմնադրամ»-ի (Rockefeller Brothers Fund) նախագահ Ստեֆան Հայնցի հետ։
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, զրուցակիցները խոսել են գիտական հետազոտությունների բնագավառում, ինչպես նաև կլիմայի փոփոխությունների ու ջրային պաշարների կառավարման ոլորտներում համագործակցության, համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների մասին։
«Ռոքֆելեր եղբայրների հիմնադրամ»-ը ստեղծվել է 1940 թվականին՝ Ռոքֆելեր ընտանիքի անդամների կողմից։ Հիմնադրումից ի վեր այն մշտապես աջակցել է փոփոխություններին, որոնք միտված են ավելի քաղաքակիրթ, կայուն ու զարգացած աշխարհի կառուցմանը։

President Armen Sarkissyan Met with President of Rockefeller Brothers Fund
Armenian President Armen Sarkissyan had a meeting with the President of the Rockefeller Brothers Fund Stephen Heinz in Munich.
As the President’s Office Public Relations and Press Department informs, the interlocutors talked about cooperation in the field of scientific research, climate change and water management, as well as the possibility of implementing joint programs.
The Rockefeller Brothers Fund has been established in 1940 by the members of the Rockefeller family. Since its establishment, the Foundation has consistently supported to the transformations aimed at creating more civilized, stable and developed world.