Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մյունխենում հանդիպել է «Ռոքֆելեր եղբայրների հիմնադրամ»-ի (Rockefeller Brothers Fund) նախագահ Ստեֆան Հայնցի հետ։
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, զրուցակիցները խոսել են գիտական հետազոտությունների բնագավառում, ինչպես նաև կլիմայի փոփոխությունների ու ջրային պաշարների կառավարման ոլորտներում համագործակցության, համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների մասին։
«Ռոքֆելեր եղբայրների հիմնադրամ»-ը ստեղծվել է 1940 թվականին՝ Ռոքֆելեր ընտանիքի անդամների կողմից։ Հիմնադրումից ի վեր այն մշտապես աջակցել է փոփոխություններին, որոնք միտված են ավելի քաղաքակիրթ, կայուն ու զարգացած աշխարհի կառուցմանը։

Президент Армении встретился в с президентом Фонда братьев Рокфеллеров
Президент Республики Армен Саркисян в Мюнхене встретился с председателем Фонда братьев Рокфеллер (Rockefeller Brothers Fund) Стивеном Хайнцом. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Собеседники говорили о сотрудничестве в области научных исследований, а также в сфере климатических изменений и управления водными ресурсами, возможности реализации совместных программ.
Фонд братьев Рокфеллер основан в 1940 году членами семьи Рокфеллер. Со времени создания он всегда содействовал изменениям, которые нацелены на построение более цивилизованного, устойчивого и развитого мира.