Դեսպան Թումանյանը հանդիպում է ունեցել ԻԻՀ կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի հետ
ԻԻՀ-ում փետրվարի 24-ին տեղի է ունեցել ՀՀ դեսպան Արտաշես Թումանյանի հանդիպումը ԻԻՀ կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Մոհամադ Ջավադ Ազարի Ջահրոմիի (Mohammad-Javad Azari Jahromi) հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցության ոլորտներում մինչ օրս իրականացված ծրագրերը և համագործակցության հետագա հնարավորությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են առաջիկա օրերին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և նրա գլխավորած պատվիրակության՝ Իրան կատարելիք այցի շրջանակներում քննարկվելիք երկկողմ համագործակցության մի շարք հարցերի:

Օn February 24 Armenian Ambassador to Iran Artashes Tumanyan met with Minister of Information and Communications Technology Mohammad-Javad Azari Jahromi, the official website of MFA of the Republic of Armenia reports.
During the meeting the interlocutors discussed the programs carried out so far in the IT and telecommunications sector and the future cooperation prospects.
They also spoke about the issues of bilateral cooperation which are to be discussed during the upcoming visit of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to Iran.