Այսօր բրիտանական խորհրդարանը ևս մեկ քվեարկություն կանցկացնի Brexit-ի հարցով
Երեկ ուշ երեկոյան կայացած քվեարկության արդյունքներով Բրիտանիայի խորհրդարանը մերժեց Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի` առանց համաձայնագրի դուրս գալու հնարավորությունը: Խորհրդարանականներից 321-ը դեմ քվեարկեցին «կոշտ» Brexit-ին, 278-ը` կողմ:
Նախատեսվում է, որ այսօր` մարտի 14-ին բրիտանական պառլամենտը ևս մեկ քվեարկություն կանցկացնի`Լիսաբոնի համաձայնագրի 50-րդ հոդվածի կիրարկումը հետաձգելու վերաբերյալ:
Ինչպես փոխանցում է Euronews-ը, սպասվում է, որ խորհրադարանականների մեծ մասը կողմ կարտահայտվի Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու ժամկետների հետաձգմանը: Այս դեպքում պաշտոնական Լոնդոնը պետք է համապատասխան դիմում հղի Բրյուսել, որի համաձայնության դեպքում միայն Brexit-ի նախատեսված ժամկետը կհետաձգվի:

Сегодня в британском парламенте пройдет еще одно голосование по Brexit
Британские депутаты отвергли возможность выхода страны из Европейского союза без предварительного соглашения. Таковы результаты голосования, прошедшего в среду вечером в Палате общин. 321 депутат проголосовал против "жесткого брексита", и лишь 278 сочли его допустимым.
Сегодня в британском парламенте пройдет еще одно голосование – о возможности продления действия статьи 50.
Как сообщает Euronews, ожидается, что большинство депутатов выскажутся за отсрочку выхода страны из ЕС. В этом случае официальному Лондону предстоит обратиться с соответствующей просьбой к Брюсселю. Если Евросоюз пойдёт навстречу, то "брексит" будет отложен на более поздний срок.